Údržba a starostlivosť o siamské riasy

Obsah siamských rias

Siamské algaeidy sú tropické sladkovodné ryby. Jeho rozmery dosahujú 7-10 cm, priemerná dĺžka života je 8-10 rokov. Zubovitý čierny pás sa rozprestiera pozdĺž celého tela. To ide na špičku chvosta a začína u úst. Okrem toho má ryba kníh. Tieto dva atribúty pomôžu určiť skutočné siamské riasy z falošných rias.

Siamské riasy
Ak chcete zachovať siamské riasy, rastú veľké množstvo rastlín v akváriu.
Foto: Getty

Pre ryby je potrebné veľké akvárium. Odporúčaný objem nie je nižší ako 80-100 litrov. Zabezpečte dobré vetranie a filtráciu v akváriu, pretože algaeids netolerujú akumuláciu organického odpadu. Ryby tiež potrebujú poskytnúť podvodný prúd.

Voda v akváriu by mala mať tieto ukazovatele:

  • teplota 24 až 27 ° C;
  • kyslosť 6-8;
  • tuhosť 6-20.

Každý týždeň nahraďte tretinu starých vôd za čerstvé, hoci sa ryby ľahko prispôsobujú meniacim sa podmienkam.

Ryby preferujú zeleninové jedlá. Škrabka rias škrabaná koryto dolných rias z kameňov, záhyby, listy rastlín a sklo akvária. Sú to vietnamské, červené a iné riasy, ktoré neuprednostňujú iné čističe rýb. Má rád granule spiruliny, jemne nakrájané ovocie a zeleninu: squash, špenát, uhorky a jablká. S potešením jedí živé, suché a mrazené krmivo.

Rasy sú veľmi skoky, preto zakryte akvárium sklom alebo vekom.

Algaeids zriedka chovajú v akváriu. Na to potrebujú tečúcu vodu a hormonálne injekcie. Väčšina chorôb sa vyskytuje so slabou kvalitou vody a podvýživou.

Kompatibilita siamských rias s inými rybami

Ryby sa cítia dobre v hejne svojho druhu. Získajte 5-6 kusov rovnakých jedincov. Ak je počet vodných rias menej, potom slabší exemplár bude napadnutý jeho príbuznými.

Vnútri ich kŕdľa malých rýb, ako malá demontáž, to však neublíži. Ale ostatní obyvatelia akvária môžu byť týmto správaním vystrašení.

Ak chcete vytvoriť pokojné prostredie, získajte kŕdeľ morských rias pozostávajúcich z 5-6 kusov.

Rasy sú agresívne len vo vzťahu k svojim bratom a tým, ktorí sa podobajú na riasy vo svojej postave. Preto sa naplnenie, napríklad s Labeo, neodporúča. Jeho povaha sa môže prejavovať menším rybám. Nedávajte ju do blízkosti agresívnych rýb.

Zachovať dobrú kvalitu vody a zabezpečiť riasy vyváženú stravu. V tomto prípade ryby budú mať svoje živé správanie a krásne sfarbenie.

Viac informácií: funkcie triedenia obsahu