Çocuğunu kendi ağlamasını aramak için nasıl alay etmemek: psikolog tavsiyesi

Çocuğun kaprislerden ve ağlamasından neden kurtulması gerekiyor?

Bebeğin kişiliğinin oluşumu yetişkinlerin yanı sıra bazı davranış kalıplarının gelişmesinden etkilenir. Ebeveynlere ve büyükannelere itiraf etmenin ne kadar hakaret ettiği önemli değil, çocuk skandalları ve tantrumlarında suçluluklarının adil bir payı var.

Çocuğa ağlamak nasıl alay etmeli?
Çocuğa ağlamak nasıl alay etmeli?
Fotoğraf: Getty

Çocuk ruh halleri nadir değildir ve genellikle haklıdırlar. Çocuklar dişleri kesebilir, mide ağrısı yapabilir, korkabilir veya yalnız kalabilirler. Bu nedenle, annenin ve diğer akrabaların doğal reaksiyonu anlaşılabilir bir durumdur – ortaya çıkmak, acımak, sakinleştirmek, parlak bir oyuncak ya da çürük bir elma dağıtmak. Bu çocuk ve sizin için gereklidir.

Ama çığlıklar, nöbetleri, gözyaşları ve hatta ayaklarını damgalama ve zemin genellikle istediğini elde etmek için bir yol haline gelir üzerinde yuvarlanmak ve yetişkinler tavizler bu skandallar daha sık ortaya çıkar ve daha uzun ve daha uzun ömürlü olması yol açar. Yetişkinleri manipüle etme alışkanlığı sadece annenin sinirleri üzerinde hareket etmekle kalmaz, aynı zamanda çocuk için hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

  1. Sık çığlıklar, gözyaşları ve histerikler bebeğin sinir sistemini kötü etkiler. Ve ona sürekli imtiyazlar sadece durumu daha da kötüleştiriyor.
  2. Küçük bir manipülatör, bir reflekse benzer, kararlı bir reaksiyon oluşturur. Eğer istediğini alamazsa, o zaman derhal çığlıklar, gözyaşları, ayakları ile sarkan bir patlamalar meydana gelir.
  3. Çocuğun vagası gösterici bir karakter alabilir. o taviz yapar, onlar zor bir pozisyonda anne koymak Yani vb dükkanlar, ulaşım, sokakta, ve skandal durdurmak için …: Ve çocuklar genellikle üç yaş halka açık yerlerde öfke nöbetleri rulo başlar iki-
  4. Onların skandallar öğretmenler veliler gibi tepki yok çünkü yaşıtları ile birlikte alamadım onların çığlık çocukları aramaya Kaprisli, alışık onlar anaokuluna uyum ile ciddi sorunlar vardır.

Kaprisli bir çocuğun davranışını değiştirmek, kendi iyiliği için gereklidir. Ve daha önce histeriklerle savaşmaya başladığınızda, onlarla baş etmek o kadar kolay olacaktır.

Çocuğa çığlık atma ve kaprislerden nasıl vazgeçilir

Kaprislerin nedenleri farklı olabilir ve bunların hepsi inatçılık ve kişinin kendi isteğini yerine getirme arzusu ile ilgili değildir. Bu nedenle, eğer bebek çok fazla yaramazsa ve genellikle ağlarsa, önce bir doktora ve bir çocuk psikoloğuna danışmak daha iyidir. Ancak kural olarak, annelerin kendileri de, histeriklerin gerçekleşmesi nedeniyle çok iyi bir şekilde bilgilendirilmektedir.

Çocuğa çığlık atma ve kaprislerden nasıl vazgeçilir
Çocuğun çığlık ve kaprislerden nasıl kurtulacağını bilmek, ona mantıksal argümanlar aramasına yardım edeceksiniz.
Fotoğraf: Getty

Başlamış olan skandalı durdurmanın ve çocuğu bu çare için kullanmaya itmenin birçok yolu var.

  1. Bebeğinizin gözyaşları ile bir sinir krizi atmak için hazır olduğunu hisseder ve katta hissetti, o zaman onun dikkatini geçiş böylece kedi, kuş izlemek için ilginç bir şey yapmak sunmak ve. D.
  2. Çığlıklar ve kaprisler tam bir hızla dönerse, çocukla tarafsız bir şey hakkında konuşmaya başlar. Buradaki en zor şey onu dinlemektir, çünkü kahin yüzünden kaprisli kişi genellikle hiçbir şeye tepki göstermez. Ama sessiz olduğunda anı yakala ve çocuğu çeken, dikkatini çeken, dikkatini dağıtan bir şey söylemeye başla. Susturacak, skandalın sebebini dinleyecek ve unutacak.
  3. Duygularınızı izleyin, öfke ve iritasyona boyun eğmeyin, çocuğa bağırmayın. Sakin ol, ama kalıcı.
  4. Tacizler sıklıkla tekrarlanırsa, o zaman küçük bir manipülatörü cezalandırabilirsiniz. En iyi seçenek yalıtımdır. Kaprisli olanı yalnız bırakın ve histeri hızlı bir şekilde sona erecektir. Sonuçta, bir çocuk sadece sizin için ağlar ve eğer yakınlarda yetişkin yoksa, skandal anlamını kaybeder.

Çocuk kaprislerinde izlenmesi gereken en önemli ilkelerden biri sakin azimdir. Çocuğun bu yüzleşmede üst eline geçmesine izin vermeyin, ancak kendini sinir krizi geçirmesine izin vermemeye çalışın.