Çocuklar için topuklu ayakkabılar: riske girmeye değer olup olmadığı

Çocuklar için topuklu ayakkabılar
Çocuklar için topuklu ayakkabılar: zarar veya yarar
Fotoğraf: Getty

Topuklu ayakkabılar: olası sorunlar

insan omurga üzerindeki topuk etkisi hakkında çalışma yürüttüler bilim adamları, topuk 5 cm geçmemelidir sonucuna vardım. topuklar Uzun yürüyüş, özellikle, eğriliğini ve osteokondrozis problemlerini geri alma riskini artırır. Daha önce Topuksuz çocuk ayakkabısı üretti, ama modern üreticileri ayakkabının itiraz artırmaya çalışmaktadırlar. Çocuklar için topuklu ayakkabılar – ısıtılmış bir tartışmanın konusu.

En küçük kızlar küçük topuklu ayakkabılar giyerler. Daha şimdiden, on yaşın üzerindeki kız öğrenciler için, ebeveynler, yetişkinlere benzer şekilde, onlar için sandalet ve ayakkabı satın alırlar.

Topuklu ayakkabı giymek, kızlar omurgaya aşırı yüklenir ve artrozda yetişkinlik döneminde daha sık görülür. Topuk, ayağın deformasyonuna yol açabilir, varisli damarlar, eklemlerin ve tendonların yer değiştirmesine neden olur.

Çocuklar topuklu ayakkabı alabilir mi?

Anneler kızlarına güzel ayakkabılar vermeye karar verirse, bu tür ayakkabıların çocuğun vücudunun sağlığına zarar vermemesi, ortadan kaldırılması zor olan ciddi sorunlara yol açmaması önemlidir. Aşırı yassı taban düz ayaklara neden olur, ancak aynı zamanda yüksek bir topuk pozisyonu da yok olur.

Çocuklar için ayakkabı seçmenin kuralları nelerdir?

– bir genç kız için topuk topuklular, en fazla 5 cm, 2-3 santimetre olmalıdır;

– ayakkabıların rahat olması önemlidir, taşınması kolaydı;

– 15-17 yıla kadar, topuklu ayakkabılar giymek hiç tavsiye edilmez; ayağınızdaki ayakkabıların bir sonucu olarak mısır ve mısırların görünmediğini gözlemleyin;

– Eski kız öğrencilerde bile saç tokaları yaralanmaya neden olabilir.

Yetişkinler, çocuklar için topukların izin verilen yüksekliği aşmadığını ve travma ve bacakların dolaşımının ihlali gibi olumsuz sonuçlara katkıda bulunmamasına dikkat etmelidir. Düzgün seçilmiş ve rahat ayakkabılar – çocukların sağlığını garanti eder.

Devamını oku: bebek için yulaf ezmesi