Ev doğumu: Ne zaman ve duvarlar yardım etmeyecek

Ev doğumu: Ne zaman ve duvarlar yardım etmeyecek

ev doğum
Fotoğraf: GettyImage

Küresel ağdaki anneler ve hamile kadınlar için siteler çok büyük ve her birinde pratik olarak adlandırılan doğum raporlarını bulacaksınız. Anneler, doğumevlerindeki koşullar hakkında rapor hazırlar, çocuklarının ortaya çıkmasıyla ilgili tüm detayları anlatır, doktorlara ve ebelere teşekkür eder. “Bir ev doğurdum …” kelimesiyle başlayan mesajlar özellikle ilgi çekicidir.

Mutlu anneler, sessizce müzik ve yumuşak ışıkla, kocasının bakımıyla çevrili, kendi evinde nasıl güzel ve sakince doğum yaptığını anlatıyor. Bebeklerin yayın ve fotoğrafları. Görüyorlar mı? İşte ganimet, canlı ve sağlıklı (ve hatta ikizler). Ve herhangi bir devlet doğum hastanesi olmadan tedavi edildi.

Doktorlar ayrıca şöyle der: Bu madalya, diğer her şey gibi, iki tarafı vardır. Deneyimli jinekologlar ve doğum uzmanları, hamile bir kadının evde doğum yapmasını asla tavsiye etmeyecektir. Hepsi çünkü çok farklı türler gördüler ve bu karmaşık ve öngörülemeyen süreçte neler olabileceğini çok iyi biliyorlar.

“Bakalım: neden şimdi annelerin ve hamile kadınların hiçbiri arabayı at arabası ya da elektrik ışığı yerine yanan mumlar lehine terk etmeye çalışmıyor? – tanınmış pediatrik “guru” diyor Evgeny Komarovsky. – Ama şimdi çok fazla konuşmalar şimdi zaman zaman evlerden doğurdu ve bazı sebeplerden dolayı daha iyi! Apandisit evde de daha iyi midir? “