Kötü öpücükler: Neden bir köpek bir çocuğu yalayamaz?

Çoğu sahibi, bir kaseden yemek yememeleri dışında favorileriyle. Ve zevkle, köpek onları yaladığında yüzünü koy. Ama “mi-mi-mishnoy köpeğinin” bebeğini “öpmesini” sağlamak için buna değer mi?

Elena Sharova, “Ebeveynlerin, özellikle de bebeğin suratına girip girmediğinden emin bile olsa, herhangi bir evcil hayvana izin vermesini tavsiye etmem.” Diyor. Veteriner ve zoopsikolog, kategorik olarak köpek hassasiyetine karşıdır.

Bunun için sebepler var.

Fotoğraf: GettyImages

Sebep 1. Yetki sorusu

İlk olarak, çocuğu yalayarak, köpek burada kimin sorumlu olduğunu göstermeye çalışır. Ve hayvanlar, ne kadar harika olursa olsun, insana eşit olmamalılar. Köpeğin davranışı, evcil hayvanın, çocuğun yetişkinle aynı sahip olduğunu bilmesine izin vermezseniz, tahmin edilemeyebilir. Çığlık ya da ağladığında, saldırganlık olarak algıladığında yeterince cevap vermeyebilir.

Sebep 2. Sağlık kuralları

İkincisi, özellikle de çiğ et hayvanları beslerseniz, o zaman bebeği, örneğin aynı salmonellayı enfekte etmek için risk artar.

Nedeni 3. Hijyen ortak

Üçüncüsü, bir kedi gibi, köpeğin, üzgün, nedensel yerler yalamak olduğunu unutmayın. Ve sonra bu “tuvalet kağıdının” kırıntıları silmesine izin veriyorsun?

Ve daha fazlası. Hayvanlar kıskanıyor. Bu nedenle, bir çocuk evde göründüğünde, kedilerin ve kedilerin ailede bulundukları yerin eş zamanlı olarak nerede olduğunu ve neyi sevdiklerini anlaması gerekir. Bu nedenle, çocuğunuza birkaç dakika ve evcil hayvanınızın bakımı için özen gösterin.

Ayrıca bilmek yararlı: çocuklara şeyler demir nasıl