Koľko dní nemôžete ísť do materskej školy bez certifikátu, aby ste nestratili svoje miesto

Koľko nemôžete chodiť, aby ste nestratili svoje miesto

Najčastejšie v materskej škole budete počuť, že nemôžete chodiť po dobu troch dní, po ktorej musíte predložiť certifikát od pediatra. Pedagógovia často hovoria, aby deti dlhú dobu nezmešali a nemuseli sa obťažovať svojimi nastaveniami a vystupovaním z potravy. Teraz v materských školách to stane vážne. Niektorí ľudia zadávajú takéto pravidlá, že ak dieťa zmeškalo deň, ale rodič to neupozornil, rodičia budú musieť tento deň zaplatiť.

koľko dní nemôžete ísť do škôlky bez pomoci
Vaše dieťa nesmie chodiť do materskej školy bez certifikátu 5 dní.
Foto: Getty

Aby ste mohli obhajovať svoje práva a nepreplácať materskú školu, potrebujete vedieť, koľko dní môžete zákonom preniesť. Takéto situácie sa riadia nariadením SANPIN.

Podľa odseku 11.3 “Sanitárno-epidemiologických požiadaviek na organizáciu, údržbu a organizáciu predškolských vzdelávacích organizácií” môže dieťa chýbať 5 dní. Toto obdobie nezahŕňa víkendy a sviatky. To znamená, že ak ste nevykonali 5 pracovných dní a dva dni voľna, potom nie ste povinný poskytnúť certifikát. Ak ste nechodili viac ako päť pracovných dní, pracovník materskej školy nemôže prijať dieťa bez certifikátu, čo by malo uvádzať: ako choré dieťa bolo, ako bol chorý a či sa mohol vrátiť do materskej školy.

Čo robiť, ak potrebujete pomoc od pediatra

Často zamestnanci materskej školy hovoria, že hoci SANPIN nemôže chodiť po 5 dňoch, ale doporučené obdobie je 3 dni, musíte predložiť certifikát. V takejto situácii sa nevracajte pedagóga a neoprávňujte svoje práva. Ak vaše dieťa nie je prijaté, obráťte sa na manažéra a riešte ho.

Ak potrebujete odísť niekde alebo máte dovolenku a nechcete, aby ste dieťa odvezli do materskej školy, musíte najskôr hovoriť so školiteľom a manažérom, aby ste neskôr mali problémy.

Pedagógovia môžu hovoriť o odporúčanom období, ale mali by sa spoliehať na dokument, ktorý reguluje takéto situácie. Preto bránite svoju pozíciu.

Je dôležité poznať svoje práva a tento zákon tak, aby ste v materskej škole nemuseli vyžadovať to, čo by ste nemali. Teraz v materských školách dochádza k korupcii, takže je to obzvlášť dôležité. Mali by ste vedieť, že 5 dní je čas, kedy vaše dieťa nemôže ísť do záhrady a nemusíte mať certifikát.