10 veľmi nebezpečných vecí v kuchyni, o ktorých ste ani nevedeli

1. Dosky na krájanie

Na rozrábanie mäsa a zeleniny vždy používajte rôzne dosky. Surové mäso môže obsahovať baktérie, ktoré môžu spôsobiť vážne choroby. A nikdy nepoužívajte poškodené dosky, pretože praskliny sú ideálnym miestom pre baktérie.

Foto: Getty Images

2. Drvič

Toto zariadenie je určené výlučne na odpadky! Nikdy sa do neho nepribližujte prstami. Dokonca aj keď ste náhodou niečo klesli, nepokúšajte sa s ním dostať rukami.

3. Mlynček na mäso

Elektrické mlynčeky na mäso sú veľmi silné, takže ich prsty držte od nich. Sú vždy sprevádzané zariadením na tlačenie mäsa. Používajte to iste, aby ste sa nezranili.

4. Nelepivý riad

Pri vysokých teplotách teflon uvoľňuje toxické látky. Preto v takých prípadoch odporúčame staromódne, ale časovo overené jedlá.

5. Plynový sporák

Nezabudnite sa uistiť, že ste ho vypli predtým, ako idete do postele alebo opustíte dom. Takže budete chrániť seba a svoju rodinu pred nebezpečenstvom dýchania oxidu uhoľnatého.

Foto: Getty Images

6. Osviežovače vzduchu

Chemikálie, ktoré tvoria osviežovače vzduchu, môžu spôsobiť vážne problémy s pľúcami až po onkológiu. Preto jednoducho vetráte kuchyňu a pravidelne odoberajte odpadky.

7. Hubky

Na bežnej kuchynskej špongi sa baktérie pestujú veľmi rýchlo. Jednoduché umývanie nezabraňuje množeniu škodlivých patogénov. Ak chcete zničiť baktérie, mokrá špongia môže byť spracovaná v mikrovlnnej rúre alebo niekoľko minút ponorená do roztoku chlóru, odporúča Bright Side. Alebo vložte ju do umývačky riadu pre najdlhší a najhorúcejší cyklus.

8. Nože

Nože musia byť vždy ostré. Ak nie sú dosť ostré, môžu sa odraziť, keď niečo rozrežete, a rozrežete ruky alebo iné časti tela.

9. Kuchynský drez

Ak potravina zostáva dostatočne dlho v plášti, začnú vytvárať priestor na reprodukciu baktérií, ako je Salmonella, a mnoho ďalších.

Foto: Getty Images

10. Plastové nádoby na potraviny

Na výrobu elastických plastov niektorí výrobcovia pridávajú chemikálie, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy.