Čo prvý maznáčik bol domestikovaný

Prvý zviera: verný štvorpólový ľudský priateľ
Prvý zviera: verný pes
Foto: Getty

Otázka pôvodu domestikovaného psa sa neskúmala až do konca, takže neexistujú presné informácie. Niektorí vedci sa domnievajú, že jej predchodca bol sivý vlk alebo vyhynutý druh divých psov.

Rodinou predkov moderného štvornohého ľudského priateľa je južná Ázia (v Číne, v horách Tibetu a na rovinách Sibíri). Vedci odhadli približne 14 plemien psov, ktorých genotyp je podobný genotypu divých vlkov.

Prvý zviera pre dieťa: výber

Mnohí rodičia majú záujem o to, čo môže kúpiť prvé zviera pre dieťa, takže by bolo pre neho zaujímavé hrať sa s ním a ľahko sa oň starať. Pred zakúpením domáceho maznáčika je potrebné vážiť výhody a nevýhody.

Dieťaťu treba povedať, že domáce zviera nie je zábavou, ale je vážnou povinnosťou. Osoba by mala byť zodpovedná za zviera, ktoré sa skopírovalo. V opačnom prípade sa zviera alebo vták môže rýchlo nudiť s dieťaťom a starostlivosť o zviera bude ležať na ramenách starších rodinných príslušníkov.

Ak je priemerná dĺžka života vybraného zvieraťa krátka, rodičia odporúčajú kúpiť zvieratá štandardných farieb. V prípade ich náhlej smrti bez oneskorenia musíte kúpiť rovnaké zviera, kým dieťa nič nevie. Malé deti sú veľmi bolestivé zažívanie straty milovaného zvieraťa a takáto “nečestnosť” a “substitúcia” pomôžu nepoškodiť psychiku dieťaťa.

Prvý zviera musí spĺňať tieto požiadavky:

  • jednoduchá údržba;
  • nízky dopyt po potravinách;
  • láska a pružnosť;
  • minimálnych ťažkostí v procese adaptácie.

Deti ako škrečky, papagáje, mačiatka a psy. S rybami, samozrejme, ťažšie. Obsahovať akvárium nie je tak jednoduché, takže je to aktivita pre staršie deti. Hlavnou podmienkou je, aby dieťa malo zviera alebo vták a on musí zase pochopiť, že je zodpovedný za svoj život.

Tiež zaujímavé: umývanie kabáta doma