Dukane diéta: magické otruby

ovsené vločky
Otruby v diéte Ducane
Foto: Archív Deň žien

Ako viete, Ducanová technika zahŕňa 4 stupne:

Krátka fáza “útok”, počas ktorých musíte jesť potraviny s vysokým obsahom bielkovín na rýchlu stratu hmotnosti.

Fáza “Cruise” – striedanie dní proteín-zeleniny na dosiahnutie skutočnej hmotnosti.

Fáza “Konsolidácia” – návrat k bežným výrobkom, dodržiavanie vyváženej stravy.

A posledná etapa, “Stabilizácia”, nenaznačujú žiadne obmedzenia, ale s ohľadom na dve pravidlá: jesť na 3 lyžice ovsených otrúb a raz za týždeň zaistiť albuminózny deň.

Vo všetkých štádiách stravovania odporúča Dukan jesť ovsené otruby. Len v rôznych dávkach:

“Útok” – 1,5 lyžičky. l. za deň.

“Cruise” – 2 polievkové lyžice. l. za deň.

“Konsolidácia” – 2,5 lyžičky. l. za deň.

“Stabilizácia” – 3 polievkové lyžice. l. za deň.

Čo je to tajomstvo otrúb?

za prvé, Keďže strava je nasýtená bielkovinovými potravinami, ovsené otruby zohrávajú úlohu rastlinných vlákien, čo pomáha nášmu žalúdku stráviť také množstvo proteínov a správne fungovať.

za druhé, pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu. A po tretie, aj malé množstvo ovsených otrúb (asi 15 gramov), ktoré sa dostanú do žalúdka, absorbujú tekutinu 25-násobok svojho objemu. Opuch, otruby naplnia žalúdok, dovoľte nám, aby sme sa cítili plní, a preto chráňte pred prejedaním.

Navyše početné štúdie ukázali, že ovsené otruby zohrávajú pozitívnu úlohu pri ochrane pred rakovinou hrubého čreva a konečníka, ako aj pri prevencii diabetu.

Dukan odporúča jesť otruby na celý život. Ale je to ovsená vňať. Prečo? V skutočnosti sú pšeničné a žitné otruby tiež užitočné na trávenie, ale pozostávajú z nerozpustných vlákien, na rozdiel od ovsa. Rozpustné vlákno – to je tromfová karta, vďaka ktorému otruby “chytajú” cukor a cholesterol a zabraňujú im preniknúť do nášho tela.

Pšenica a ovsené otruby je možné kombinovať, ale je lepšie nie v čistej forme, ale pridaním domáceho chleba a iných pečiva.

Mimochodom, nedávno Dr. Dukan povedal, že nič nebaví, ak budete jesť viac otrúb, ako odporúča. Možno len pôjdete na toaletu častejšie, to je všetko.

Odporúča sa, aby sa priateľstvo nielen s otrubami vo svojej čistej forme, ale zaradilo ich do hlavných jedál. Napríklad, pridajte ich k domácim vdolky, fritters, palacinky a druhé kurzy.