Mliečna pohánka kaša: s týmto receptom každý bude milovať!

Mliečna pohánka kaša
Mliečna pohánka kaša
Foto: Shutterstock

Pohanková kaša je najživnejší produkt, pretože obsahuje obrovské množstvo rastlinných bielkovín. A to ju prináša bližšie k mäsu, chlebei a zemiakom. Aj v gréčtine obsahuje horčík, ktorý je užitočný pre srdce. Okrem toho, pohánka znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu v krvi, čistí cievy a podporuje prevenciu ochorení, ako je srdcový infarkt, mŕtvica a aterosklerózy. Ale so všetkým, túžba po jedle pohánkovej kaše nepochádza od všetkých. Aj keď existujú recepty, vďaka čomu sa táto jedlá stanú obľúbenou vo vašej strave.

Recept na pohánkovú kašu na mlieko

Pohanková kaša je lahodnejšia, keď je mliečne. Okrem toho nie je také ťažké pripraviť také jedlo. Na výrobu pohánkovej mliečnej kaše budete potrebovať: – pohánka – 1 pohár; – mlieko – 5 pohárov; – vanilkový cukor – 1 balenie; – cukor – 2 lyžice; – maslo – 1 lyžičku; – soľ.

Tuk mlieko, tým viac bude spokojnejšia a chutnejšia kaša. Avšak tí, ktorí sledujú toto číslo, je lepšie vybrať si mlieko s nízkym obsahom tuku. Ale chuť obilnín zostane veľmi zaujímavá

Najskôr varte mlieko. Potom pridajte soľ, vanilku a obyčajný cukor. Pohánka, opláchnite a umiestnite do hrnca, premiešajte. Počkajte, kým sa ovocná kaša varí, a do nej vložte maslo. Po znížení teploty na minimum, zakryte panvicu pokrievkou a nechajte ovocinu ponechať 40 minút. Nezabudnite zamiešať, aby nespálil. Orientačná pripravenosť pre vás musí byť skutočnosť, že pohánka dobre varela. Po skončení varenia nechajte ovocie stáť asi 10 minút.

Pre tých, ktorí nie sú obzvlášť priateľskí s obilninami na varenie priamo v mlieku, existuje ďalšia možnosť. Budete to potrebovať pre neho; – pohánka – 1 sklo; – 1/2 liter vody; – 1/2 liter mlieka; – 2-3 lyžice. cukor; – soľ na chuť; – Maslo – 30 g.

Alternatívne môžete nahradiť cukor medom. Chuť bude nie menej sladká, ale prínosy jedla budú neporovnateľne väčšie

Ak chcete správne pripraviť pohánkovú ovocnú kašu z mlieka, najprv vyzdvihnite zub. Koniec koncov, nie je príliš príjemné vybrať čierne zrná z hotového jedla. Po odkvapkávaní sa umyte. Vezmite si hrniec s hrubým dnom, tiež to môže byť tradičný kazanok. Nalejte vodu do nádoby a vložte ju do ohňa. Keď voda vriaca, hodiť krupičiar do nej, čakať na varenie vody znova. Po redukcii tepla a zakryte panvicu po veku, po 5 minútach pridajte mlieko (predtým musí byť predhriate). Pridajte soľ a cukor. V prípade, že používate med, treba ho pridať na samom konci varenia alebo priamo do taniera. Nechajte kašu varenie ďalších 10 minút a občas premiešajte. Teraz zostáva len pridať maslo. Ovesnú kašu zakryte uterákom a nechajte ju stáť ďalších 10 minút.

Ako slúžiť mlieko pohánkovej kaše

Varenie pohánkovej mliečnej kaše – je to stále polovica bitky. Takisto je potrebné ho správne odoslať. Najlepšie je dať na stôl med, mlieko a čerstvé ovocie alebo bobule. To je nevyhnutné, aby každý mohol pridať na svoj tanier to, čo má rád. Navyše, vďaka takýmto prísadám sa jedlo stáva oveľa chutnejšie a užitočnejšie. Takúto kašu bude konzumovať aj ten najnáročnejší nehochuhi.

Samozrejme, je potrebné podávať horúcu kašu. Je tiež studená, ale horúca, mliečna pohánková kaša má špeciálnu chuť.