Popis rôznych vlajok vlajky Fleming

Popis vlajky vlajky Fleming

Odroda patrí do triedy Triumph. Je charakterizovaný rýchlym rastom a schopnosťou rýchlo sa rozmnožovať. Ideálny pre skleníky pre stredné a neskoré dátumy, pretože tulipán si zachová tvar skla dlhú dobu a nestráca svoju sviežosť. Ale to môže byť zasadil ozdobiť parkovisko a záhony.

tulipán horiace
Tulipánová vlajka Fleming sa vzťahuje na mrazuvzdorné odrody.
Foto: Getty

Doba kvitnutia začína na konci apríla a trvá približne 2 týždne. Stonka tulipánu môže dosiahnuť dĺžku 50-70 cm. Veľké púčiky klasického pohľade do výšky 12 cm. Petaly sú zvyčajne matné, fialovo-biele.

Tulipán vlajka Fleming: výsadba a starostlivosť

Rastlil závod na konci septembra – začiatkom októbra. Presný dátum závisí od klimatických podmienok regiónu. Je žiaduce, aby sa teplota pôdy v hĺbke 10 cm znížila na 8-10 ° C. Pre kvetinovú záhradu vyberte osvetlenú oblasť chránenú pred prievanmi. Tulipány zle tolerujú stagnujúcu vlhkosť, takže ich nenechajte spadnúť do nížin.

Pokiaľ ide o pôdu, Fleming preferuje ľahké, úrodné piesčité hlinité alebo hlinité pôdy. Mesiac pred pristátím by ste mali kopať stránky a urobiť pre každý štvorec. m pre 10 – 15 kg hnojeného hnoja alebo kompostu. Rastlinné kvety takto:

  1. Vykopajte otvory s hĺbkou 10-15 cm.
  2. Umiestnite žiarovky a dodržiavajte medzi nimi vzdialenosť 10 cm.
  3. Posypte ich pôdy a dobre navlhčite pôdu.

V regiónoch s chladným podnebím je žiaduce krčiť miesto s vrstvou rašeliny a tiež ho pokryť lapnika. Starostlivosť o rastlinu potrebuje minimálne. Ak chcete, aby tulipán cítil dobre, stačí mu poskytnúť pravidelný jar, mierne zalievanie. Je žiaduce pravidelne odstreďovať lôžko a uvoľňovať pôdu. Počas aktívneho rastu bude nadbytočné hnojiť minerálne hnojivá.

Kopanie žiaroviek sa odporúča každé leto po zožltnutí listov. Raz za 2-3 roky je vhodné transplantovať kvety na nové miesto.

Ak chcete pestovať voľný, ale atraktívny tulipán, venujte pozornosť odrode Fleming Flag. Jeho jasná, farebná krása nezostane bez povšimnutia. Okrem toho, s výsadbou a starostlivosťou o rastlina sa bude vyrovnávať a začínajúci záhradníčka.