Popis tulipánovej odrody Orange Princesses

Oranžové tulipány princezné popis

Veľké froté farebné okuliare tohto druhu priťahujú pozornosť svojou krásou a jasnou farbou. V tomto prípade kvety vyzerajú skvelo ako v kytici, tak aj v kvetinovom lôžku. Obzvlášť nádherné vyzerá Oranžové princezné v početných výsadbu, kedy na meter štvorcový pestuje najmenej 30 primroses. Ale často tento tulipán sa pestuje na dekoráciu kontajnerov záhonov.

tulipán oranžový
Tulipán Oranžové princezná patrí do neskorých odrôd.
Foto: Getty

Odroda je neskoro, obdobie kvitnutia sa vyskytuje v máji a trvá približne 20 dní. Stonka kultúry dosahuje výšku 45 cm. Sklo je veľké froté s priemerom až 8-10 cm. Vyzerá to na malej pivónke vo vzhľade. Výška kvetu je 6 cm, okvetné lístky sú jasne oranžové, s jemne žltým koncom.

Tulipánové oranžové princezne: výsadba a starostlivosť

Rastliny žiarovky v otvorenom teréne v októbri, ale pred zasadením je vhodné držať ich po dobu pol hodiny v roztoku manganistanu draselného. Pre kvetinovú záhradu vyberte osvetlené miesto, aj keď je povolené polostín. Najdôležitejšie je, že lokalita je chránená pred vetrom.

Odroda je mrazuvzdorná. Preto sa môže pestovať v severných regiónoch.

Oranžová princezná preferuje ľahko úrodnú pôdu s neutrálnou reakciou. Ak rastlíte kvet v vyčerpaných pôdach, potom pred vysadením je vhodné, aby sa hnoj alebo kompost. A tiež nezabudnite vápno príliš kyslú pôdu. Pristátie sa uskutočňuje takto:

  1. Vykopajte zákopy alebo otvory s hĺbkou 10 cm.
  2. Umiestnite žiarovky.
  3. Posypte kvety zeminou zmiešanou s organickými hnojivami. Malé žiarovky majú hĺbku 5 cm.
  4. Dobre navlhčite zeminu a posypte vrstvu rašelinou.

Odroda je nenáročná a prakticky nevyžaduje pozornosť. Starostlivosť o kvet sa skladá z pravidelného zavlažovania, ako aj uvoľňovania a opadania kvetinového záhonu. Pre harmonickejší kvitnutie je žiaduce, aby sa počas vegetácie pestovali komplexné minerálne hnojivá.

Vyčistite žiarovky po vysušení listov. Uložte ich pred vysadením v suchom, vetranom priestore.

Ak chcete pestovať jasné prsia, potom dávajte pozor na Orange princezné. Tento veľký tulipán tulipán vás nenechá ľahostajný a zároveň výsadba a starostlivosť o to netrvá veľa času a úsilia.