Regionálne rýchle občerstvenie: bažant, posikunkchiki a ďalších 8 receptov

Kotleta v Kyjeve

ulice rýchle občerstvenie
Foto: Irina Volga

Bižutéria v Kyjeve v meste Volgograd našla povolenie na pobyt na ulici a je k dispozícii na každom kroku: v iných mestách sa jedlo podáva v reštauráciách a cena za porciu je od 200 rubľov.

Čo je to? Mäkké kuracie filety, zabalené vo vrstve chrumkavej strúčiky, originálne plnenie – maslo s zeleninou, ale teraz sa môžete stretnúť a výplne húb so syrom alebo len syr. Každý kotlet je “veľmi nebezpečný”, hlavne pre vaše oblečenie: rezanie s nožom alebo šľahanie, mono dostať pod prúdom horúceho masla. Buďte opatrní!

Mnoho miest a krajín tvrdí, že rodisko tohto jedla. Podľa jednej z verzií bolo toto jedlo najprv vynájdené vo Francúzsku a nazývalo ho lahodným kotletkom “de voliay”. V Rusku kuchár Elizabeth Petrovna priniesol recept na nové predmety.

Podľa inej verzie francúzska kuchárka Catherine II špeciálne pre ňu prišla s receptom na šťavnaté kuracie kotlety a podávala ju iba v reštaurácii “Kyjev”. Preto sa začali nazývať “v Kyjeve”.

Američania to považujú za ich; údajne po revolúcii bola často nariadená v reštauráciách vysťahovalcami z Kyjeva. Ukrajinci, samozrejme, doma Kyjev.

náklady od 35 rubľov a viac.

Pripravte kotlety v Kyjeve a môžete byť doma, ale okamžite varoval, je to dosť nákladné podnikanie v čase aj v peniazoch. Je pravda, že domáce, samozrejme, chutnejšie.

zloženie:

4 kuracie prsia;

2 vajcia;

100 gramov strúhanky;

0,5 šálky múky;

200 g rastlinného oleja;

korenie.

Pre plnenie: 100 g masla; 2 strúčiky cesnaku; kôpor.

Spôsob prípravy

Kuracie prsia, umyte ju papierovou obrúskou a dobre ju pretiahnite cez polyetylénový film. Solim a korenie.

Cesnak a kôpre jemne nakrájané. Zmiešajte so zmäkčeným maslom.

Na zbité prsia rozložte plnku, obalte a tvarte kotlety.

Vezmite vajcia na ľahkú penu.

Najprv rozstrihneme guľôčky do múky, potom do vajíčok a strúhanky. Postup je možné opakovať pre hrubšiu kôru.

Na vyprážanie potrebujete hlbokú panvicu s hrubým dnom a množstvom rastlinného oleja na úplné zakrytie kotlíkov. Olej musí byť dobre vyhrievaný. Bravčové rezance sú na každej strane vyprážané 5 minút.

Pripravené kotlety pred spotrebou sú najlepšie prepichnuté vidličkou, aby nedošlo k potu a horí s horúcim olejom, ktorý je vnútri.