Rhythm samby: jasný interiér v štýle Rio

Brazílsky štýl sa vyznačuje jasnými farbami a najodvážnejšími kombináciami. Čím viac kričí farby a nezvyčajné akcenty, tým lepšie! Ak sa teda nebojíte experimentovať a radšej budete vždy v centre pozornosti, vyberte dynamický interiér v štýle horúceho Ria. A povieme vám, ako to správne uviesť do našej reality.

“Veselý, odvážny, jasný – je to všetko o Rio de Janeiro! Nie len o ničom, čo sníva o samotnom Ostapovi Benderovi. V tomto meste je večná zábava, tanec, smiech, karnevaly. A tento rok je letné olympijské hry! Chcete časť tejto neuveriteľnej nálady pre svoj dom? Potom buďte odvážnejší, skombinujte jasné farby a obrazy tropického ovocia a vtákov v nábytku a dekorácii a kryštálový sen sa splní, “hovorí štýlová riaditeľka Westwing.ru Yana Dmitrenko. Chápeme, ako vytvoriť jasný pozitívny interiér, takže všetko vyzerá harmonicky a moderne.

Jasné odtiene

Nebojte sa experimentovať a odvážne implementujte niekoľko farieb ako hlavné akcenty. V tomto prípade bude mať prioritu azúrovú modrú, oranžovo-oranžovú, koralovo-červenú, teplú hrušku a šťavnaté zelené odtiene.

Foto: archív tlačových služieb

Na fotografii: 1. Sada tabúľ, prepravka Valec, cena na vyžiadanie. 2. Dávkovač na poháre na mydlo, HM Home, 799 rubľov. 3. Lampa, Westwing, 14750 rubľov. 4. Kombinácia na skladovanie, LIKSHULT, IKEA, 8000 rubľov. 5. Organizátor pre dekorácie “Bodhi Tree”, 1699 rubľov (homedorf.ru). 6. Figurka “Žena”, Garda Decor, 5980 rubľov. 7. Konferenčný stolík, prepravka Valec, cena na vyžiadanie. 8. Sklenená figurka “Pelican”, Garda Decor, 1660 rubľov. 9. Príbor z fajansy, Zara Home, asi 4300 rubľov. 10. Dekoratívny vankúš, Missoni Home, 4968 rubľov. 11. Kreslo, Westwing, 16800 rubľov.

Tropická tlač

Brazílsky štýl bude vyzerať skvele v priestrannom svetlom interiéri. Povinnou podmienkou tohto štýlu je prítomnosť rôznych živých rastlín (napríklad palmy, dracaena a iných zelených kvetov), ​​ako aj bohaté využitie tropických výtlačkov a jasných karnevalových akcentov. Môžete napríklad bezpečne používať textílie s fotografiami vtákov, kvetov, ovocia alebo kávy, tance, hudobné nástroje alebo hlavné atrakcie tejto horúcej krajiny. Dôležité budú rôzne figúrky, jedlá, obrazy a ozdoby zobrazujúce exotické vtáky, zvieratá a rastliny.

Foto: archív tlačových služieb

Na fotografii: 1. Doštička Citrus, 670 rubľov (living.su). 2. Lupa “Orange Corral”, 2940 rubľov (live.su). 3. Obrázok, Westwing, 7000 rubľov. 4. Podlahové svietidlo Nagoya, 19.175 rubľov (cosmorelax.ru). 5. Dekoračný vankúš, Westwing, 2400 rubľov. 6. Sviečka v keramike, HM Home, 399 rubľov. 7. Sklenená figúrka “Parrot”, Garda Decor, 1500 rubľov. 8. Obal na pohovku “Glottra”, IKEA, 3999 rubľov. 9. Váza, Zara Home, 2299 rubľov. 10. Poof, Missoni Home, 40320 rubľov.

Odvážne kombinácie

Nebojte sa neobvyklých kombinácií! Mimochodom, najbežnejší finišný materiál v Brazílii je kameň, z ktorého sa vyrába nábytok, špeciálna dlažba na podlahu a steny a tiež rôzne prvky dekorácie. Tiež veľmi populárne výrobky sú z prírodného dreva. Hlavným pravidlom je harmonická kombinácia tradičných motívov a prvkov etnických dekorov s funkčnosťou moderných trendov (napríklad s populárnym high-tech štýlom). Ale použitie ťažkých záclon a kobercov je nevhodné, takže je lepšie ich úplne opustiť alebo ich nahradiť žalúziami, rímskymi záclonami a svetlými rohožami (namiesto kobercov).

Foto: archív tlačových služieb

Na fotografii: 1. Stoličky, prepravka Valec, cena na vyžiadanie. 2. Mirror Fiesta Red, DG Home, 2800 rubľov. 3. Svietnik, sada 2 ks, 21125 rub. (Living.su). 4. Vešiak na uteráky “LOSSHEN”, IKEA, 449 rubľov. 5. Hrudník, Westwing, 17500 rubľov. 6. Držiteľ pre knihy “Unifie”, Deco Home, 7739 rubľov. 7. Polica “Ornament”, DG Home, 4410 rubľov. 8. Konferenčný stolík “Globtrekker”, 111 900 rubľov (living.su). 9. Nástenné hodiny, Deco Home, 10539 rubľov.