Varenie croissantov: lahodné recepty

Varenie croissantov
Ako pripraviť croissanty
Foto: Shutterstock

Klasický recept na croissanty

Zloženie: – 500 g pšeničnej múky – 1 vajce – 200 ml mlieka – 100 ml slnečnicového oleja – 2 lyžičky soli – 5 g lisované kvasnice, – 2 hodiny cukru lyžice – dlaždice mlieko alebo horkej .. čokoláda.

Mlieko sa zahreje. Pridajte kvasinky a cukor, miešajte a čakajte 5 minút. Pridajte pripravenú zmes do hlbokého pohára s múkou a dôkladne premiešajte. Soľ, rastlinný olej a bielkoviny tam umiestnite. Cesto položíme, potom ho pokryjeme polyetylénom alebo uterákom a ponecháme ho 1,5 hodiny v miestnosti bez prievanu. Po uplynutí lehoty by sa mala zvýšiť dvakrát.

Rozložte stôl múkou a položte cesto na ňu. Vytvorte z neho hustú klobásu a nakrájajte na 8 identických kusov, z ktorých každá tvaruje loptu. Cesto nechajte 15 minút. Maslo roztopte. Rozbaliť guľky cesta do plochých koláčov s hrúbkou 5 mm a nahradiť ich na seba, mazať maslom. Posledný koláč by sa nemal mazať.

Otočte hromadu tortilly do jednej tenkej kruhovej vrstvy pomocou valčeka. Odstrihnite túto vrstvu do 16 trojuholníkov rovnakej veľkosti. Dajte širokú časť každej z dvoch kúskov čokolády a krásne zložte trojuholníky s rolkou. Mali by ste dostať croissant.

Zakryte panvicu pergamenom na pečenie. Opatrne umiestnite na ňu croissanty. Namočte ich so zmesou zostávajúceho žĺtka a 2 lyžice. lyžice mlieka. Ponechajte croissanty 20 minút. Potom ich vložte do predhriatej rúry na 200 ° C a pečte 10-15 minút. Pripravené croissanty môžu byť posypané práškovým cukrom.

Podľa tohto receptu si môžete pripraviť croissanty s džemom, vareným kondenzovaným mliekom alebo plneným strúhaným syrom, šunkou a zeleninou

Croissanty s makom, ktoré sa ponáhľajú

Zloženie: – 500 g kvasnicového cesta – 1 žĺtok – 150 g maku – 1 lyžička masla – 1 lyžička cukru – 1 polievková lyžica. lyžica medu.

Pri príprave náplne pre takéto croissanty je dôležité správne zaobchádzať s makom. Nalejte ju vriacou vodou a nechajte ju 15 minút. Potom vypustite vodu a trochu ju vysušte. Roztopíme maslo, pridáme med a cukor. Všetko dôkladne premiešajte, opláchnite mak a znova premiešajte.

Po rozmrazení pri izbovej teplote rozrábajte cesto na trojuholníky rovnakej veľkosti. Roztierajte malé množstvo náplní a rolte ich pomocou kotúča. Namažte žĺtok, položte na plech na pečenie pokrytý pergamenom a pečte 10-15 minút pri teplote 200 ° C.