Varenie koláča plného konzervovaných rýb

Rybí koláč
Rybí koláč
Foto: Shutterstock

Rybí koláč s lososom a ryžou

Losos je chutný nielen v čerstvej, ale aj v konzervovanej forme. Táto mierne mastná ryba s hustým ružovým mäsom je ideálna na výrobu koláča. Doplňte ju ryžou a smaženou cibuľkou a neklaďte na náplň.

Varenie kvasnicového cesta

Budete potrebovať:
– 0,75 šálky mlieka;
– 15 g suchých kvasníc;
– 2 polievkové lyžice rastlinného oleja;
– 2 polievkové lyžice cukru;
– 1 lyžička soli;
– 2 vajcia;
– 300 g pšeničnej múky.

Suché kvasinky sa rozpustia v teplom mlieku, pridá sa cukor a pár polievkových lyžíc múky. Zmes sa mieša 15-20 minút. Potom nalejte lyžicu do hlbokej misy, pridajte rastlinný olej, soľ, vajcia. Dajte preosiate múku vopred. Miska s testom je pokrytá uterákom a ohrievaná na 1,5-2 hodiny.

Keď cesto stúpa s nadýchanou čiapkou, rozmiešajte ju s lyžičkou a nechajte ďalšiu hodinu. Po opätovnom zdvihnutí je cesta pripravená. Vložte ho na dosku, posypte múkou a trochu rukami. Teraz príliš nestláčajte cesto – malo by zostať mäkké a vzdušné.

Ak bolo cesto príliš lepivé, naneste na neho malú múku. Podklad pre koláč by nemal byť kvapalný, inak by pečenie sa ukázalo byť ploché a bez chuti

Ryža a ryby: najlepšia kombinácia

Svetlá chuť lososa bude dobre zastreliť čerstvú ryžu. V receptúre môžete vykonať úpravy doplnením výplne o tvrdé vajcia. Sú rozrezané do tenkých kruhov a položené cez zmes ryže a ryby.

Budete potrebovať:
– 1,5 plechoviek konzervovaného lososa vo vlastnej šťave;
– 0,75 šálky ryže;
– 2 cibule;
– soľ;
– čerstvo mletý čierny korenie;
– rastlinný olej na vyprážanie;
– 1 vajce;
– maslo na mazanie.

Varenie ryže v nasolenej vode a v chlade. Vypustite kvapalinu z plechovky s lososom, rozmiešajte rybu s vidličkou a odstráňte stavce. Cibuľu odlúpnite, nakrájajte na tenké polkruhy a smažte do predhriateho rastlinného oleja. Cibuľu položíme do ryže, pridáme plechovky a premiešame. Soľ plňte podľa chuti a očistíme ju čerstvým mletým čiernym korením.

Fanúšikov bylín môže pridať na plnenie sušené petržlen alebo kôpor

Vyrobte si koláč. Cesto rozdelíme na dve časti. Na mäsovej doske rolovať jeden kus – jeho veľkosť by mala zodpovedať veľkosti pekáča. Vrstva položte na plech na pečenie, naolejovaný. Na rovnej vrstve rozdeľte ryžovú ryžovú výplň. Rozložte zostávajúce cesto a zakryte koláč s ním. Opatrne uchopte okraje a do stredu produktu vytvorte otvor na výstupe pary.

Pripravený koláč na pečenie s rozbitým vajcom a nechajte ho stáť 20-25 minút. Potom vložte plech na pečenie, predhriate na 200 ° C. Pečte koláč, kým sa neobjaví červená hnedá. Ak sa výrobok začne horieť a spodná vrstva cesta nie je upečená, premiestnite plech na pečenie do spodnej úrovne rúry a pokryte ho horným papierom.

Pripravený koláč ihneď odstráňte z plechu a položte na drevenú dosku. Namočte povrch výrobku s kúskom masla, potom pokryte pečivo uterákom a nechajte vychladnúť. Podávajte teplý koláč.