Varenie vo fólii: hovädzie mäso v rúre

Varenie hovädzieho mäsa
Pečené hovädzie mäso vo fólii
Foto: Shutterstock

Hovädzie pečené v rúre

Budete potrebovať tieto zložky: – 500 g hovädzieho mäsa s plátkom, – 1 cesnakovú hlavu, – 1 strednú žiarovku, – 2 lyžice. 3% roztok octu, – 1/4 lyžičky. kmín, koriander, čierne korenie a sezamové semienka – 2 lyžičky. rastlinný olej, – 1 lyžička jemnej soli (bez posúvača).

Ak chcete pečené hovädzie mäso, je lepšie vziať krk alebo lopatka. Majú tenké mastné medzivrstvy, čo znamená, že pripravená miska bude šťavnatejšia

Mäso opláchnite, odstráňte z fólií a vysušte papierovou utierkou. Posypeme ocotom a odložte 15 minút. Medzitým odlúpnite cibuľu a nakrájajte na polkruhy a cesnakové kebabky – každé 2-3 kusy. Čiňte časté hlboké rezy do kusa hovädzieho mäsa s úzkym nožom a pozrite ho na cesnak. Potom opracujte povrch budúceho vareného bravčového mäsa soľou a korením, natierte rastlinným olejom a posypeme korením.

Zapnite rúru a nechajte ohriať na 200-220 ° C. Umiestnite fóliu na plech na pečenie, umiestnite pripravené hovädzie mäso do stredu a zakryte ho poloprieporkami z cibule. Veľmi opatrne zabalte kúsok mäsa tak, aby na únik pary a úniku džúsu nezostali žiadne otvory. Umiestnite zrkadlový obal do horúcej pece počas 45 minút. Potom jemne otvorte fóliu zhora a znova vložte hovädzie mäso do rúry, aby ste získali chutnú kôru 5-10 minút.

Pečenie vo fólii nevyžaduje olej, čo znamená, že misky takmer neobsahujú škodlivé karcinogény

Pečené hovädzie mäso s morskou soľou

Pri varení mäsa vo fólii v rúre sa zaparené v pare a menej tvrdé. Ak chcete hovädzie mäso ešte mäkšie, môžete ho najprv držať niekoľko hodín v špeciálnej marinade, napríklad na sójovej omáčke.

Zloženie: – 700 g hovädzieho celku – 50 g morskej kuchyne – 150 ml klasickej sójovej omáčky – 4 strúčiky cesnaku – 2 cibuľa – 1/3 lyžičky. paprika, koriander, kurkuma – 2 bobkové listy.

Hovädzie mäso, suché a suché s morskou soľou a korením. Urobte rezy a mäso naplníte cukrom strúhaným cesnakom. Dajte ju do hlbokej misy s priemerom o niečo viac ako veľkosť kusu a nalejte sójovú omáčku. Pokrmy pokrývajte pokrievkou, ale nie tesne a vložte do chladničky minimálne 4 hodiny alebo v noci.

Vložte mäsové mäso do stredu obdĺžnika fólie umiestneného na plechu na pečenie. Cibuľa nakrájajte na polovice krúžkov a položte na mäso, položte bobkový list. Strieborný obal papiera, fixujte konce a pošlite jedlo na pečenie počas 40-50 minút.