Vnútorné kvety pre dobré: ako oplodniť saltpetre?

Interiérové ​​rastliny potrebujú obrovskú podporu, pretože nemajú kam ísť s týmito mikroelementmi, ktoré sú k dispozícii pre plodiny na poli a sadoch. Jediným spôsobom, ako pomôcť rastline v banku, je poskytnúť jej optimálne množstvo svetla, vlhkosti a minerálnych hnojív.

Môžem hnojiť s dusičnanmi?

Pod názvom “saltpetre” sa skrývajú štyri typy dusíkatých látok. Medzi nimi sú mikroelementy užitočné pre rastliny a potravinové látky, prísady na trhanie, ktoré používajú pyrotechniku.

Vlastnosti dusíkatých hnojív:

  1. Pozitívne ovplyvňujú rast kmeňových častí plodín, ale zabraňujú kvitnutiu a tvorbe plodov.
  2. Dusíkaté hnojivá sušia pôdu, takže kvety v období takéhoto kŕmenia vyžadujú dodatočné zavlažovanie.
  3. Dusičnany oxidujú pôdu, takže je lepšie študovať zloženie pôdy vopred.
ako oplodniť soľ
Ako hnojiť domáce rastliny s dusičnanmi?
Foto: Getty

A nezabudnite na bezpečnostné opatrenia. Dusíkaté hnojivá sa nemôžu kombinovať so slamy, rašelinou, suchými listami, inak sa nemôže vyhnúť spáleniu rastlín. Pri zavlažovaní týchto mikroelementov alebo pri rozvíjaní suchých granúl je potrebná opatrnosť. Je nemožné, aby padli na stonku alebo listy.

Kedy sa hnojiť s dusičnanmi?

Počas transplantácie alebo výsadby rastlín na jar, keď rastú ich časti a potrebujú dusík, hnojia s dusičnanmi. Je dôležité, aby rastlinné plodiny, ako sú uhorky, mrkva, tekvica, stopové prvky sa hromadí v ovocí a Dusičnany sú toxické.

V prípade výsadby sadeníc alebo semien je takáto pôda oplodnená raz. Ak bol do jedného roka spracovaný dusičnanom, je lepšie odmietnuť ďalší krok aplikácie dusičnanov.

Je možné oplodniť vnútorné kvety s dusičnanmi?

Nie každý kvet potrebuje dusíkaté hnojivá, niektoré nemusia byť vhodné. Je lepšie zistiť vlastnosti domácej rastliny vopred, čítať o nej na internete na špecializovaných fórach.

Vlastnosti vrchného obväzu vnútorných kvetov:

  • Zrieďte 1-2 lyžice soli na 10 litrov vody a nalejte pod stonku. Ak je hnojivo v suchej forme, vezmite 15 peliet na liter.
  • Niekedy je potrebné použiť niekoľko látok a potom kúpiť hnojivo.
  • Niektorí chovatelia odporúčajú namiesto amónnej soli používať popol z dreva na 1 km štvorcový. m používať až do 0,5 kg.

Nákup cenných mikro- alebo makro prvkov pre vnútorné kvety, nezabudnite na bezpečnosť. Saltpeter ľahko zapáli, rýchlo absorbuje vlhkosť a stane sa nepoužiteľným.

Tiež je lepšie ju udržiavať na miestach, ktoré sú pre deti nedostupné. Použitie len pri zohľadnení sezónneho vývoja rastlín a ich individuálnej tolerancie je ľahké dosiahnuť dobrý výsledok – zelené silné výhonky a veľké jasné listy.

Zaujímavé: ako krásne nakrájať uhorku