Bir köpeği şeyleri kemirmek için nasıl sarmalı?

teller kemirmek için bir köpek nasıl
Telleri kemirmek için bir köpek nasıl
Fotoğraf: Getty

Evdeki şeyleri kemirmek için bir köpeği nasıl soyunuruz?

Eğer şeyler köpek yavrusu kemiriyorsa, bu dişlerinin kesilmesiyle açıklanabilir. Farklı nesnelerin kemirilmesiyle köpek yavrusu diş etlerinde ağrıyı hafifletebilir. Yetişkin köpekler iki nedenden ötürü şeyleri kemirir: oynama arzusu ve yalnızlık. İlk sebep de yavrulara atfedilebilir.

Problemi çözmenin yolları:

1. Evdeki şeylerden çok daha çekici olacak iyi bir diş kalemtraş veya lastik oyuncak bulun. Hayvanlar için dükkanlarda evcil hayvanınızı memnun edecek çok sayıda aromalı oyuncak bulabilirsiniz.

Bir değişiklik için, piyasada doğal sığır kemiği satın alabilirsiniz. Her durumda, bu oyuncak köpeği memnun edecektir. Oyuncakların daima görüşte olduğundan emin olun.

2. Köpeği yalnız bırakmak, değerli şeyleri uzaklaştırın. Odayı tüm armutlar ve ikramlarla bırak.

3. Ve köpek yetiştiricilerini heyecanlandıran en önemli soru: köpeği telleri sarmak için nasıl sarmalı? Bu ciddi bir soru, çünkü böyle bir şaka bir köpek hayatına mal olabilir. Telleri ve mobilyaları kokulu esansiyel yağı ile yağlamanızı öneririz. Verimlilik için kırmızı biberle karıştırın. Olumsuz bir koku ve tatsız tadı sonsuza dek nesnelere sarılmak arzusunu püskürtecektir.

Kısacası, köpek yavrusu küçük bir çocuk gibi oyuncaklara ve dikkatlere ihtiyaç duyar. Üstelik, eski oyuncaklardan sıkılır çekilmez yenilerini almanız gerekir.

Kötüye kullanım için bir köpeği düzgün bir şekilde cezalandırmak

Bir köpeği cezalandırmak kesinlikle gereklidir, fakat köpeğin ruhunu bozmamak için doğru bir şekilde yapılmalıdır. Hiçbir durumda dört ayaklı bir arkadaş dövülmelidir, çünkü gelecekte bu, insanlara ve diğer hayvanlara yönelik saldırganlık şeklinde sonuçlara yol açabilir.

Köpeğin şımarık şeyleri için çığlık atabilir, bir parmağınızı hoşnutsuzluğunuzun nesnesine yönlendirebilirsiniz. Köpeği sıcakta bulursanız, onu bir tüp gazetesinde toplanan papaya kolayca götürebilirsiniz. Eller, tasmalar, tasmalar, ve daha da ötesi bacaklar bacaklarda kullanılamaz.

Ailenin dört ayaklı bir üyesiyle daha çok oyun oynayın, oyuncak kullanın, böylece dikkatini onlara yöneltti. Soruna doğru bir yaklaşım ve büyük bir sabırla, çok hızlı bir şekilde köpekleri şeylere sarmak için kullanabileceksiniz. Süreci hızlandırmak için, bu davranışın nasıl düzeltileceğine dair tavsiyede bulunacak bir köpek şarkıcısına danışabilirsiniz.

Ayrıca ilginçtir: bir kediden gelen ringworm nasıl belirlenir