Dracaena kurursa ne yapmalı

Neden dracaen kurur

Beğendiğiniz bir çiçeği satın almak, içeriğinin koşullarına dikkat etmeniz gerekir. Dracaena bir istisna değildir. Bu bitkilerin doğal toprağı, yüksek nemli, gölgeli tropikal ormanlardır. Dracaena evleri, benzer koşullar yaratmalı, aksi takdirde tesis kurumaya başlayacaktır.

dracaen kurur
Dracaena yaprakların kuru ve sarı uçları ise, neme dikkat edin.
Fotoğraf: Getty

Yaprak kurutmanın en yaygın nedenleri:

 • odada kuru hava;
 • ani sıcaklık değişimleri;
 • yetersiz sulama;
 • nemin durgunluğu;
 • sabit taslaklar;
 • direkt güneş ışığı;
 • bir scute ile yenmek;
 • yaş.

Yaprakların ömrü iki yıldır, sonra kurumaya başlar ve yavaş yavaş ölürler. Bu konuda endişelenecek bir şey yok, bu tür yaprakların zamanında silinmesi gerekiyor.

Gövde kurursa, bitki çürümekte hastalanır. Şiddetli vakalarda, eski bitkinin fırlatılması, yaşayan toprağın kesilmesi ve köklendirilmesinden daha iyi bir şey yoktur.

Yapraklar dracaena kurursa ne yapmalı

Dracaena için en iyi yer, batıya veya doğuya bakan penceredir. Koyu yeşil türler, dağınıklığı tercih eder ve rengârenk – daha parlak, fakat güneşli değildir.

Yaprakların uçları, yetersiz ya da aşırı sulama nedeniyle çoğunlukla kurumaktadır. Toprak 3 cm derinlikte kuru ise, dracen bol sulanmalıdır. Ancak su saksı içinde durmamalıdır, iyi drenaj gereklidir. Kış aylarında, bitki her dört günde bir sulanır. Fakat radyatörlerin yakınındaysa, sulama azalmaz.

Tesisi sürekli açık bir pencereye veya klimanın yakınında bırakmayın.

Dracaena, sıcaklıktaki ani değişiklikleri sevmez ve yaprakların uçlarını kurutarak buna tepki gösterir. Optimum sıcaklık + 19 … + 25 ° C’dir.

Yapraklar kınlardan dolayı kurursa, alkolle karıştırılmış bir sabun çözeltisi ile kolayca tedavi edilmelidir. Her yaprağın dikkatle işlenmesi, bu beladan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Dracena’ya kuru değil, ona bakmak için basit kuralları izlemelisiniz.

 1. Yaprakları düzenli olarak nemli bir süngerle silin.
 2. Püskürtme tabancasından günlük olarak püskürtün.
 3. Her yedi günde bir duş almak için.
 4. Taslaklardan uzak durun.

Bitkiyi suyla sulayın. Beslenmeyi unutmayınız, ana şey aşırıya kaçmamak, aksi takdirde yapraklar siyahlaşacak.

Sorunları ortadan kaldırmak zor değildir. Drachen için en uygun koşulları yaratırsanız, kısa sürede durum normalleştirilmelidir.

Ayrıca ilginç: akasma dikim