Vejetaryenlik bir akıl hastalığı olarak kabul edilir

Ruhsal hastalık listesi
Ruhsal hastalık listesi
Fotoğraf: Shutterstock

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanları tarafından yapıldı sıradışı kararla, onlar vejetaryen ve ham gıda gibi hastalıklara ile tamamlayan, psikiyatristler dikkat değer olan hastalıkların yeni bir listesini yayınladı. bitkisel gıdalar bütün taraftarlarının sürpriz, onlar şimdi yiyorsun davranış resmen ifade eder “ruhsal bozukluklar alışkanlıkları ve eğilimleri.” Vejetaryenlik taraftarların arz ve özellikle çiğ gıda diyet modları genellikle halk tarafından eleştirilmektedir doktor ve beslenme uzmanları saymıyorum unutulmamalıdır. Yani, doktorlar hayvan gıda ve hayvan proteini içermeyen ürünlerin tam bir reddi, insan sağlığına son derece zararlı olduğuna inanıyoruz.

Bu bakış açısının bir reddi olarak vejeteryan topluluğu, reddedenleri iddia eden birçok kitap ve yayın yayınladı. et yeme sebze ve meyveler lehine hiç de tehlikeli değil, Aksine, organizmanın fiziksel durumunda bir iyileşmeye yol açar. hiç kimse Dünya Sağlık Örgütü kararına itiraz çünkü Ama vejetaryenler ve ham foodists şimdi tüm argümanlar saldırıya uğramıştır. Birçok yerel ailelerinden biri et ve ısıl işleme tabi ürünler yemeye çocuklarını yasakladı İspanyol Malaga, zihinsel hastalıklar olayın listesinde vejetaryenlik dahil nedenini çağırır: Ancak, profesyoneller bu tür kararlar için bir nedenin var. Sıkı ebeveynlik yeni yürümeye başlayan çocuklar tedbirler sonucunda durumunun ciddi hastaneye kaldırıldı ve onların anne ve baba bir akıl hastanesine gönderildi.

buna uygun onlarla aynı fikirde olmayanlar, ya da zarar getirebilir olanlara kendi beslenme alışkanlıklarını empoze değerlendirdiği olmadığından Vejetaryen topluluk, bu olanlardan sorumlu olmadığını belirterek, olaya ve DSÖ kararına yanıt verdi.