Aşçıya dönüşecek en iyi yemek kitapları

Birçok insan için, yiyecekleri hazır bir iştah açıcı yemeğe dönüştürme süreci gerçek bir gizemdir. Yemek kitapları size yardımcı olacaktır: yardımlarıyla sadece mutfak sanatlarının becerilerine hakim olamaz, aynı zamanda dünya mutfaklarının doğru ürün seçimi ve özelliklerini öğrenebilirsiniz.

“Kuralsız yiyecekler. İyi bir mutfağın basit prensipleri »Tamar Adler

Çoğu zaman yemek pişirme konusundaki tutumumuzu karmaşıklaştırırız. Bir hata yapmaktan korkuyoruz, aşırı mükemmellik için çalışıyoruz, açık kurallardan ve talimatlardan yola çıkmıyoruz, yemek sanatındaki ana şeyin ilham olduğunu unutuyoruz. Mutfakta bir yaratıcıyız ve plaka yeni bir başyapıtın yakında görüneceği bir tuval haline geliyor. Bu kitap sürecin yaratıcı tarafını ortaya çıkarmanıza, klişeleri atmanıza ve şüpheleri unutmanıza yardımcı olacaktır. Kolayca, zevke ve hayal gücüyle yemek yapmayı, lezzetli ve güzel yemekleri hızlıca ve hiçbir ekstra ücret ödemeden öğreneceksiniz.

“Sovyet mutfağının hitleri. GOST’e göre ve sadece »Elena Khomich değil

Modern dünyada gözler çeşitli yemeklerden geçiyor. Bazen çocukluğundan sanki basit, ev yapımı bir şey yapmak istiyorum: büyükannemin tarifinde kızarmış patates ya da elmalı kek gibi aynı şeyler. Bu yemek, ruhu hoş anılar ile doldurur ve ruh halini yükseltir. Ayrıca, zengin bir pancar çorbası pişirmek, kokulu köfteleri şekillendirmek ve en lezzetli salatayı yapmak için olivier her kendine saygılı aşçıyı öğrenmek zorundadır. Sovyet mutfağında, günlük menümde yapmak istediğim birçok yemek tarifi vardı. Bu kitapta, size ve sevdiklerinize tahammül edecek en uygun iki yüz yemek var.

“Einstein’ın aşçısına ne demişti” Marlene Parrish, Robert Wolke

Ürünlerimizde masaya görünmeden önce neler olduğunu hiç düşündünüz mü? Diğerleri yokken neden bazı tatları seviyoruz? Ve hangi kriterler tarafından bir yemeğin “zararlılığı” ve “yararlılığı” belirlenir? Bu kitapta bulacağınız bu ve diğer birçok önemli soruların cevapları. Yazarı, bir bilim adamı ve şarkıcı, Washington Post gazetesinde köşe yazarı Robert Wolke, yemek pişirmenin “bilimsel” yönünü anlatıyor ve bunu ya da ürünlerin özelliklerini açıklayan tarifleri paylaşıyor.

“Buz ve Ateş Bayramı. Resmi yemek tarifleri “Taht Oyunları” »Sarian Lerer, Chelsea Monroe-Kassel

Kesinlikle, bu mutfak kitabı öncelikle kitap hayranlarını ve “The Thrones Game” serisini çekecektir, çünkü bu, kült destanından yemek tarifleri temelinde oluşturulmuştur. George Martin’in eserlerinde belirtilen yemeklere ek olarak, burada otantik ortaçağ Avrupa tariflerini bulacaksınız: çoğunlukla et ve oyundan basit ve doyurucu. Sunulan her tarif için, iki varyasyon vardır: klasik ve modern bir yemek için uyarlanmış. Bu biçim, mağazada kolayca bulabileceğiniz malzemeleri kullanmanıza olanak tanır ve garip ve bilinmeyen bir bileşen arayışına girmenize gerek yoktur.

“Her gün için 365 tarif” Julia Vysotskaya

Dünyamızda, herkes sürekli bir zaman eksikliğinde yaşar, sık sık koşar, evde tam bir yemek hazırlamak için zaman kalmaz. hiçbir ekstra para ve zaman maliyetleri, lezzetli ve bol çeşitli yemek için fırsat anlamına amacıyla, Julia Vysotsky, kitabında topladığı “her gün için 365 tarifleri,” kolay en basit ve lezzetli yemekler günlük diyet sığacak. Sen ve evde ailesi her zaman sıcak bir yemek bekliyor, böylece bu kitap, nasıl akıllıca mevcut ürünleri kullanmak hileler çeşitli kullanarak zaman kazanmak için size öğretmek, ve önümüzdeki hafta için hazırlayacaktır.

“Yeni başlayanlar için Pirogovedenie. 60 yemek tarifleri »Irina Chadeeva

Lezzetli börekler pişirmek için yeteneği çok değerli bir beceridir. Mükemmel hamur hazırlamak için ilk bakışta göründüğü kadar kolay değildir: Bununla birlikte, en zor olarak kabul edilir gastronomi bu bölümdür. adım pirogoveda, şarküteri ve blogcu İrina Chadeevoy tanınan talimatların yanı sıra şaşırtıcı ve çok lezzetli tarifler tarafından adım, kolayca ve keyifle lezzetli pastalar, cupcakes, kurabiye ve kek pişirme inceliklerini ana olacaktır. Kitap sadece hamur işleri hazırlanmasını usta yardımcı olmuyor, aynı zamanda yeni kombinasyonlar ve kendi başına bir kombinasyon yaratmak için öğrenmek çok önemlidir. Ama neşe ve hayal gücü ile pişirmek en önemli şey!

“En iyi şaraplar hakkında. Yeni ansiklopedi »

Bu hediye ansiklopedisi, şarapla ilgili en yararlı ve bilgilendirici makalelerin bir koleksiyonudur. Tüm ana üzüm çeşitleri ve önemli şarap kategorileri ile şarap üretiminin tarihini, en iyi içeceklerin üretildiği bölgeleri öğreneceksiniz. Ayrıca şarabı nasıl seçeceğiniz ve alacağınız, neleri servis edeceğiniz ve nasıl saklayacağınız konusunda birçok pratik tavsiyede bulunacaksınız. Bu rafine içecek konusunda zaten bir uzman iseniz, şarap hakkında çok az bilinen gerçekler hakkında özel bilgileri değerlendirebileceksiniz. Bir bonus olarak, okuyucular alacaktır: 500’den fazla illüstrasyon, 25 önemli şarap bölgelerinin haritaları, şarabın oluşturulma aşamalarını açıklayan şemalar.

“Confectioner’ın İncil” Alexander Seleznev

Alexander Seleznev, “Tatlı Hikayeler” programına ev sahipliği yapıyor, kendi şekerleme evinin genel müdürü, Dünya Kupası’nın Lüksemburg’da pişirilmesinin ve Rusya’nın şekerlemelerde mutlak şampiyonunun sahibi. Ansiklopedisi, tatlı yemek pişirme alanında virtüöz olmak isteyen gerçek sevgililer ve gurmeler için tasarlanmıştır. Kitapta, yeni başlayanların kolayca öğrenebilecekleri ve gerçekten rafine edilmiş tatlıları olan çok basit tarifler vardır. Ayrıca, İskender’in tavsiyesi sayesinde, şekerlemelerin dekorasyon tekniklerini öğreneceksiniz, bununla birlikte tatlılarınız sadece güzel değil aynı zamanda çok güzel de tadacaktır.

Hakim Ganiev ile doğu bayramı. Plov hassas bir iş »Hakim Ganiyev

Plov, zengin bir tarihe sahip, ulusal bir lezzete sahip muhteşem bir oryantal yemeğidir. Özel bir baharat seti ve yemek tarifleri sayesinde, tadı tamamen farklı tonlarda elde edebilir. Kitabında, Doğu mutfağı üzerine uzman bir uzman Hakim Galiev, dünyanın her yerinden mümkün olan tüm pişirme pilavı varyasyonlarını topladı ve bu yemek için baharat ve baharat seçiminin inceliklerini açıkladı. Doğru et ve pirinci nasıl seçeceğinizi öğrenebilirsiniz: pilavın temel ürünü, tadıyla ilgili. Ayrıca, Azerbaycan, Hint, Arap ve bu yemeğin diğer çeşitleri arasındaki farkı anlamayı öğreneceksiniz.

“Ssoboyki. Evde yemek pişir, bizimle birlikte al »Julia Vysotskaya

Bir işte ya da okulda, piknikte, yürüyüşe çıkarken ne yiyebilirsiniz? Ev yemeklerini vücut için maksimum fayda ile nasıl ısırırsınız? Bu soruların cevapları, bir oyuncu ve kendi mutfak şovu Julia Vysotskaya’nın “Squabbling” adlı orijinal başlığıyla birlikte bulunabilir. Julia’nın yemekleri hazırlamak kolaydır ve tabakların taşınması kolaydır. Güzel bir konteynır alın ve bu kitaptaki fikirlerden esinlenerek, her gün kendiniz ve aileniz için lezzetli yemekler yaratın.

Fotoğraf: Getty Images, basın servis arşivi