Yerk, souvlaki, braai: farklı ülkelerde şiş kebap nasıl yenir

Ne tür bir şiş kebabın tatilde avlanacağını bilmek için, etlerin pişirilmesinde ulusal özellikleri hakkında bilgi veriyoruz.

Birçoğumuz için sıcak mevsimin gelişi – değil arkadaş toplamak ve kırsal çıkmak için aynı zamanda bir fırsat soyunma odasında şeyler sıralamak ve araba lastikleri değiştirmek, ancak sadece bir zamandır. Ve şiş kebap olmadan doğaya giden yol nedir? Bu yemeğin popülaritesi sınır tanımadığını ve etin ızgarada düzgün bir şekilde ızgara yapabilmesinin şirkette çok değerli olduğunu belirtiyor. Diğer birçok yetenekli şefler, şişman kebaplar hazırlıyorlar, örneğin, Valeri Bertinelli, “Ev Yemekleri, Valerie” (12+) Gıda Ağında. Özellikle Marie Claire için, farklı ülkelerdeki kömürlerde et pişirmek için yapılan ulusal tariflerden bahsetmişti (ve onlar da zaman zaman denenmesi gerekecek).

Çin: Chuan

Uygurlar yaşamak Sincan’da, Türk halkları temsilcileri ili, fakat zamanla bölgenin ötesine gitmiş ve Çin mutfağının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir – Chuan başlangıçta ülkenin sadece bir bölgesinde bir araya geldi. Bugün, Chuan’ın yapıldığı sayaçlar birçok şehrin sokaklarında bulunabilir. Aynı zamanda şiş kebap seçimi çok farklı: klasik kuzudan ahtapot ve akreplere. Böylelikle, chuan’ın görünüşü de tanıdık bir şiş kebabının mini bir versiyonundan şişdeki tentacles’e kadar değişir. Bu yemeği pişirmenin ana sırrı, baharatın yerini alan özel bir sosla özel baharat kombinasyonudur. Başlangıç ​​olarak, zirkonun ayrı bir kasede ezilmesi, tatlı soya fasulyesi ve soya sosu eklenmesi, herşeyin karıştırılması ve et parçalarının kaplanması gerekir. Sonra, tuz, karabiber, kimyon ve biraz susam yağı birleştirin ve elde edilen karışımda şiş kebap rulo. Bambu şişlerindeki etleri kesmek ve ızgarada kızartmak için kalır.

ABD: Barbekü

Rusya’da dostlar ve akrabalar “barbekü” olarak adlandırılıyorsa, Amerika’da “barbekü için” toplanmaktan hoşlanıyorlar. Aslında, barbekü – açık ateş etinde aynı şekilde kızartılmış, ancak bir dizi özellikte. Özel bir fırında kızartın, barbekü yapın, şişlerin üzerine serilmeyin ve ızgaraya sürmeyin. Eti her zaman marine etmeyin! Çok daha önemli ozmotik yapmak, yani barbekü çok fazla tuz serpin, böylece kızartma işlemi sırasında içerideki nemi tutan bir kabuk formu oluşur.. Pişirirken, baharatlar eklenir ve istenirse et su ile serpilir. Ana madde genellikle sulu domuz eti, sığır eti veya kuzu al. Ancak, tavuk severler de geride kalmıyorlar ve sıra dışı baharatlar ve soslar ekleyerek daha kolay ve hafif bir barbekü hazırlıyorlar.

Jamaika: Yerk

Jamaika mutfağının yemekleri geleneksel olarak piquant ve yerel şiş kebap bir istisna değildir. Şöhretli olduğu isminde, milli baharatlı bir yerk karışımı kullanılarak hazırlanır. yapı Yerko değişmez Jamaikalı yenibahar ve şef karanfil, tarçın, taze soğan, hindistancevizi, kekik, sarımsak, zencefil ve tuz seçimi ile tamamlanmaktadır sıcak kırmızı biber içerir. Tüm malzemelerin tadı sıvı ile karıştırılır – su, meyve suyu veya sirke olabilir – ve sapları shashlik sarılı bir turşusu olsun. Önceden, sadece tavuk ve domuz eti bu amaçla kullanıldı, ama şimdi de bir şiş kebap deniz ürünleri, balık ve hatta tofu var.

Akdeniz ülkeleri: Suwak

Akdeniz şiş kebap ─ suvlaki ─ özellikle Yunanistan’da yaygındır ve oruç tutmaktadır, bu yüzden hemen hemen her zaman fast food restoranlarında ve atıştırmalık barlarında bulunabilirler. Yunan souvlaki genellikle domuz eti, koyun eti ve tavuktan pişirilir, ancak diğer ülkelerde balık da kullanılır. Başlamak için et, zeytinyağı, kekik, limon suyu, tuz ve karabiber karışımı içinde marine edilir, sonra şişte dizilir ve açık ateşte kızartılır veya kömürlerin üzerine konan bir fırın tepsisine. Şiş kebabı ya doğrudan şişlerin üzerine ya da domates, soğan ve dzadziki sosunun eklenmesiyle bir çukura servis edin.

Güney Afrika: Bray

Güney Afrika’da kebap adı altında kebap, profesyonel aşçılar tarafından değil, kavrulmuş etin basit aşçıları tarafından pişirilirken, genellikle kendinden yapılmış ızgaralar kullanılır. Yarım metal varil kesilmiş tür yerel ustalar yapmak için, ızgaranın üzerinde onu kömürlerin döküldü ve biftek gibi et büyük parçalara, yayılmış set – bu zamanki tavuk ve zebra filetosu olabilir. Brai’nin hazırlanmasında başarının ana bileşenlerinden biri doğru seçilmiş kömürlerdir: bazen de bu tür ağaç türlerinden deve dikeni, asma ve mersin elde edilir. Bazı bölgelerde şefler, iyi bir sıcaklık muhafaza ettikleri için mısır koçanı da kullanırlar. Sutyen hazırlamak için, sadece yumuşak sulu filetolar alır ve kokulu bir karışım içinde marine ederler. Salamura genellikle domates ve Worcester sosuna dayanır, ancak asıl şey karanfil, kimyon, biberiye, fesleğen ve mercanköşk gibi baharatlar ve baharatlardır. et kavurma tuzlu ve beslenen C püresi “baba” ya da domates-soğan sosu veya et suyu Shakalaka ilavesiyle Mısır irmik hazırlanan “krammelpap” olarak adlandırılır sonra. 

Gıda ağı Cooking Yemek pişirme sanatına ve televizyon kanalına yeni bir bakış, ünlü şefler ve büyüleyici mutfak yarışmalarının yer aldığı sayısız ödül kazanmış programla dolu programı.

  1. Mükemmel çifti: şiş kebaplar için 7 en iyi soslar
  2. Gereksiz: Tatilden dönmek ne kadar kolay (ve kilo verin)
  3. Koşmak için değil: İlkbahar ve yaz spor ayakkabılarından 20 en şık çift
  4. Megan Mark, vogue kesme botuna nasıl ve neden dönüş yapıyor

Fotoğraf: Getty Images