Ağda – bikini bölgesinde sıcak balmumu ile saç epilasyonu

Makalenin içeriği:

  • Balmumu depilasyon avantajları
  • Ağda nasıl yapılır
  • Stilleri ve seçenekleri
  • Kontrendikasyonlar ve öneriler

ağda
Bikini bölgesi ağda
Fotoğraf: Shutterstock

Balmumu depilasyon avantajları

Balmumu epilasyonu veya ağdalanma, hassas bölgeler için en uygun olarak kabul edilir. Bu yöntem tıraş ve krem-tüy dökücülerden daha etkilidir: makineden farklı olarak ağda, en az iki hafta boyunca istenmeyen bitki örtüsü problemini çözer ve büyüyen tüyler sert ve dikensiz hale gelmez. Balmumu ciltte epilasyon kreminden daha az agresif etkisi vardır, nadiren alerjiye ve tahrişe neden olur.

Ağda – prosedür oldukça tatsız, ancak elektrikli epilatörlere kıyasla ağrılı duyular çok daha azdır. Shugaring’in aksine (kalın bir şeker şurubu yardımı ile tüy alma), ağdalanma morarmaya neden olmaz ve cilde zarar vermez.

Balmumu depilasyon rutin düzenli olarak yapılırsa, saç miktarı belirgin bir şekilde azalır ve kalanlar daha yumuşak ve incedir.

Salon epilasyon yöntemleriyle (lazer, elektro ve fotoepilasyon) karşılaştırırsanız, ağdalama daha az stabil bir etki sağlar, ancak daha ucuzdur. Buna ek olarak, yardım ile ağda yapma evde yapılabilir – satışa “soğuk” balmumu depilasyonu için özel kitler vardır.

Ağda nasıl yapılır

Bikini bölgesinin epilasyonu için, sıcak balmumu en uygunudur. Özel balmumlarında 45-55 ° C’lik bir sıcaklığa ısıtılır ve daha sonra bir spatula ile tüylü bölgelere uygulanır. Balmumu biraz sertleştiğinde, yoğun bir plastik kütleye dönüştüğünde, hızlı hareketi saç ile birlikte giderilir.

Balmumu uygulamadan önce, cilt, cildi temizleyen ve anestetik ve antiseptik bir etkiye sahip olan özel bir bileşim ile tedavi edilerek hazırlanmalıdır. Tedavi edilen bölgelerdeki tüyleri çıkardıktan sonra, cildin yatıştırılması ve iltihaplanmanın giderilmesi için bir ilaç uygulanır.

Sıcak balmumu ile ağda yapmak bir salon prosedürüdür, bunu kendiniz yapmaya çalışmamalısınız – önce, balmumu eritmek için özel bir aparata ihtiyacınız vardır ve ikincisi, bileşimin aşırı ısınma ve yanma tehlikesi vardır.

Ek olarak, bikini bölgesini depilasyon yapmak her zaman uygun değildir.

Sıcak epilasyon için balmumunun bileşimi reçineleri ve bitkisel yağları içerir, karışım cilde iyi yapışır ve soğuduğunda kolayca en küçük kılları bile alarak ondan ayrılır. İlk prosedürler genellikle ağrılıdır, ancak kabine sonraki ziyaretlerde, rahatsızlık daha zayıf hale gelecektir.

Bikini bölgesi epilasyonu: stilleri ve seçenekleri

Bikini bölgesinin acımasız bir şekilde çıkarılmasına ne kadar bağlı olduğuna bağlı olarak bikini zonunun çeşitli stillerini ayırt etmek alışıldıktır:

  • aslında bikini depilasyonu
  • Fransız tarzı
  • Brezilya tarzı
  • Hollywood stili (“Hollywood”) veya derin bir bikini

Bikini depilasyonu, doğal bitki örtüsünün çoğunun korunmasını içerir – sadece bir leotard giyerken görülebilen saçlar alınır.

Fransız depilasyonu, bütün saçların çıkarılmasıdır, ancak pubis üzerindeki dikey şeridin dar (4 santimetreden fazla olmayan) hariç

Perianal bölgede ve kalçalarda bitki örtüsü el değmeden kalır.

Brezilyalı tarzı depilasyon, labia ve anüs bölgesinde de dahil olmak üzere neredeyse tam epilasyon gerektirir, pubis üzerinde sadece dar bir şerit vardır.

Hollywood stili (derin bikini) seçerseniz, tüm saçları genital bölgeler, kalçalar ve anüste tamamen çıkarmaya hazırlanın. Brezilya ve Hollywood stili bazen kafa karıştırıcıdır, bu nedenle ustayla prosedürü tartışırken, ne kadar bitki örtüsünü kaldırmak istediğinizi belirttiğinizden emin olun.

Tamamen depilasyon ile başlamak gerekli değildir, ilk kez normal bikini depilasyonunu sınırlamak daha iyidir ve daha sonra cilt kullanıldığında daha radikal bir versiyona karar vermek mümkün olacaktır.

Bikini tasarımı, pubik kılların katalogda seçebileceğiniz veya kendinize teklif edebileceğiniz herhangi bir çizim şeklinde kaldırılmasını sağlar. Bu durumda, saç kesilir ve daha sonra bitki örtüsünden temizlenmesi gereken alanlara balmumu uygulanır. Kalan saçlar boyanabilir ve hatta elmas veya payelerle süslenebilir.

Kontrendikasyonlar ve öneriler

Ağda, birkaç kontrendikasyon vardır – tüy dökülme bölgesinde, deri veya bulaşıcı hastalıklar ile doğum lekeleri veya siğiller varsa ve hamilelik sırasında, özellikle de işlemin ilk kez yapılması gerekiyorsa yapılması önerilmez.

Sıcak balmumu ile epilasyon
Sıcak balmumu ile epilasyon
Fotoğraf: Shutterstock

Menstrüasyon sırasında yakın bölgeleri yok edemezsiniz, menstürasyonun bitiminden hemen sonra salonda tedaviyi planlamak daha iyidir, bu sırada ağrı hassasiyeti azalır.

Sizin için önemli bir olaydan önce ağda yapma prosedürünü planlamak gerekli değildir, birkaç gün içinde tutmak daha iyidir, böylece kızarıklık gider ve ağrı gider

Kadınlar genellikle bikini bölgesini salonda tasvir etmekte tereddüt ederler, ancak böyle durumlarda doğal olan bir utangaçlık, iyi bir ünlüye sahip sağlam bir salon seçmenin lehine bir argüman olarak hizmet edebilir; Genellikle bu tür yerlerde profesyoneller çalışır, bu işlemden önce müşterinin rahatlamasına yardımcı olur ve rahatsız hissetmez.

Depilasyondan hemen önce sıcak bir banyo veya duş almanız tavsiye edilmez – bu, cildin hassasiyetini artıracaktır. Ağdalamadan sonraki ilk günlerde, şezlonglardan veya plaj ziyaretlerinden kaçının, doğal kumaşlardan keten kıyafetler giyin ve depilated alanları ovalamamak için pantolon ve kot pantolonunu elbiseler ve etekler olarak değiştirin.

Ayrıca okumak ilginç: ev kozmetik.