Bacakların uzunluğunun ölçülmesi

Makalenin içeriği:

  • Bacakların uzunluğunun ölçülmesi
  • İdeal oranı
  • video
Bacakların uzunluğunun ölçülmesi
Bacakların uzunluğunun ölçülmesi
Fotoğraf: Shutterstock

Geleneksel olarak, alt ekstremitelerin uzunluğu büyüme ile ilişkilidir, ancak bu, yüksek kişilerde tüm uzuvlar uzun olduğu için, bu tamamen doğru değildir. Bacakların boyunu ölçerken gereken uzunluk, bacakların boy ve boy oranlarına göre. Bir santimetre bant ve bir ayna ile bacakların uzunluğunu ölçün.

Bacakların uzunluğunun ölçülmesi

Bacaklarınızın uzunluğunu dışarıdan herhangi bir müdahalede bulunmadan doğru şekilde ölçmek için, çamaşırları yıkayıncaya kadar soyun, bir santimetre bantı alın ve yandaki bacağın uzunluğunu ölçün. Femurun pelvise (yaklaşık olarak pelvisin ortasından) ve topuktan bağlantı noktasına kadar ölçmeye başlayın.

Normalde, bu uzunluk tüm büyümenin yarısı üzerinde 4-6 santimetre olmalıdır; fark 6 santimetreden fazla ise, bacaklar gerçekten uzun süre çağrılabilir ve eğer sadece 2 ila 4 santimetre ise, o zaman çok fazla değil.

Bir asistanın yardımıyla daha doğru ve doğru sonuç elde edilebilir. Dikey pozisyonu alın, vücudunuzun ağırlığını bacaklarınıza eşit olarak dağıtın ve sırtınızı mümkün olduğunca düz tutun.

Vücudun sonuç üzerinde özel bir etkisi olmayacak, ancak, kambur sırt arkasından birkaç santimetre çalabiliyor. Süreçte vücudun konumunu değiştirmek de tavsiye edilmez

Asistanın ayaklarının uzunluğunu bir santimetre bantla ölçmesine izin verin, başını kalça ekleminin tam karşısında bulunan femurun çıkıntılı kamburuna uygulayın. Bandın ucu topuklara uygulanır (bacak tamamen dikeydir). Sonuç daha objektif olmak için, her iki bacağın uzunluğunu ölçün.

Bacak ve boyunun ideal oranı

161 ile 167 cm arasında bir artışla, bacakların ideal uzunluğu 84-89 cm’dir, 168 ila 174 cm arasında bir artışla ideal uzunluk 90-94 cm’dir, 175 ile 180 cm arasında bir artışla ideal uzunluk 95-100 cm’dir.

Böylece, sağ fiziği ile, kadın bacaklarının uzunluğu, büyümenin yarısından biraz daha fazla olmalıdır. İdeal orandaki bir adam, gövdenin uzunluğuna denk gelen bir uzunluğa sahip olmalıdır.

Gövdenin uzunluğu perinumdan başlayarak ve 1: 1 oranında boyun ile biten dik bir konumda bir santimetre bantla ölçülür.

Bacaklarınızın uzunluğu ideal parametrelere uymuyorsa, cesaret kırmayın. Hiçbir şey yapamayacağınız şeyi değiştirin, ama gerçek güzellik hiç uzun bacaklarda değil – doğanın size verdiği sevgiyi ve her zaman güzel olacaksınız.

Fetüsün ilk hareketi için emek teriminin nasıl hesaplanacağı hakkında okumaya devam edin.