Bebeklerde boğaz iltihabı tedavi ediyoruz

Makalenin içeriği:

  • Anne sütü
  • refleksoloji
  • İnflamasyon ile bol içecek
  • Kırmızı boğaz tedavisi

Bir bebekte boğaz iltihabı nasıl tedavi edilir
Bir bebekte boğaz iltihabı nasıl tedavi edilir
Fotoğraf: Shutterstock

Bir bebek için en iyi ilaç anne sütüdür

Eğer bebeğin boğazı kırmızıysa ve öksürürse, çocuğun boğazına nasıl davranılır? Bozukluğun nedenlerinden biri soğuk olabilir. Bu durumda, onun için en yararlı prosedür anne göğsüne uygulanacaktır. Anne sütünün soğuk algınlığı için vazgeçilmez olan C vitamini içermesi, çocuğun vücudunun suyunu almasına izin vermeyecek minerallerin yanı sıra mikroplara karşı güvenli bir şekilde koruyan immünoglobulinler ve laktik asit bakterileri olduğu bilinmektedir.

İltihap nedeni size açık değilse, doktora başvurun. Çocuk doktorunun çocuğa neler olduğunu anlaması daha kolaydır. Boğazın nasıl tedavi edileceğine dair gerekli tavsiyeleri verecektir. Bazen, örneğin, anjina ile, ilaç bir önceliktir.

İltihap nedeni size açık değilse, doktora başvurun. Çocuk doktorunun çocuğa neler olduğunu anlaması daha kolaydır. Nasıl tedavi edeceğine dair gerekli tavsiyeleri verecektir. Bazen, örneğin, anjina ile, ilaç bir önceliktir

Boğazda ağrıyı gidermek için refleksoterapi

Boğaz ağrısı ağrır ve bebeğe çok fazla sorun çıkarır. Durumu kolaylaştırmak için akupunktur yapın. Bebeğin organizması her türlü etkiyi çok hassas bir şekilde etkiler, bu nedenle çok nazik olun ve sadece hafif bir baskı kullanın. Yani, ilk nokta klaviküller arasında bir delik. Başka bir refleksojenik bölge, başparmağın üst iğne yastığının alt üçte birinde yer almaktadır. Ayrıca ayak ve shin arasındaki oluğu da bulun. Bulunan noktalara masaj yapın.

İnflamasyon ile bol içecek

Hastalık sırasında, dehidrasyonun, toksinlerin birikmesinin ve mukus boğazının ve burnunun kurumasının önlenmesi çok önemlidir, bu nedenle bebeğe basit ve sıcak su verin. Odayı normal nemde tutmak da önemlidir. Kuru hava boğazda daha fazla tahrişe neden olur. Hastalığa ateş eşlik ediyorsa, bebeği süt içmeye zorlamayın, kusmaya neden olabilir. Birkaç saat daha yiyeceksiz bir bebeği terk etmekten korkmayın, doğanın bilge olduğu bir durumdur: eğer bir süre boyunca yemek yemeyi reddederse, empoze etmeyin.

Kırmızı boğazın antimikrobiyal ajanlarla tedavisi

İşaret parmağını steril bir bandajla sarın, bir tedavi solüsyonuna batırın (tonzigon, iyodinol, liyugol, vinilin, papatya suyu veya meşe kabuğu). Boğazın arkasını ve dilin kökünü yağlayın. 7-8 aylık çocuklar zaten su ile seyreltilerek tonilonu içlerine verebilirler.

Güçlü bir öksürük ile balgamı kontrol etmek ve ağızda mukus birikmesine izin vermemek önemlidir, nefes almayı büyük ölçüde engeller. Gerekirse, burnu bir armutla durulayın, az miktarda tuzlu su içirin ve mukusla birlikte geri emdirin.

Kulak çınlaması medikal küpelerden nasıl çekileceğiniz hakkında, bir sonraki makalede okuyacaksınız.