Bilim adamlarına, doktorlara ve sadece erkeklere göre ideal ayaklar neye benzemeli?

Mükemmel bacaklar
“İdeal bacaklar” kavramı, insanların algısında birçok kez değişti.
Fotoğraf: Getty

Bilim adamları ne diyor?

Bugün toplum o kadar kategorik değildir ve her kadının bireysel güzelliğini, doğal güzelliğini tanır. Fakat bu, insanlığın güzel yarısı için çabalamanın hiçbir anlamı olmadığı anlamına gelmez: moda kuralları dikte etmeye devam eder ve bir ideal arayışı devam eder.

Her kadın benzersizdir ve tek bir çift bacak bulamazsınız. Bu nedenle, hepsinin eşit olacağı bir favori seçin, bu imkansız. Bununla birlikte, güzellik bilimcilerin formülü, mükemmel rakamın orantılı olduğu gerçeğine dayanarak, yine de türetilmiştir.

1. İdeal bacakların uzunluğu toplam yüksekliğin% 50-55’idir.

2. Uyluk ve ayak bileklerinin hacmi uyumlu bir şekilde birleştirilmelidir. Oranın ne kadar iyi olduğunu hesaplamak için, bir örneğe bakmak faydalı olacaktır: eğer kalçalar çevresi 50 cm ise, ayak bilekleri 28 cm, 51-29, 52-30 ve benzeri olmalıdır.

Sonuçların idealden ne kadar uzak olduğunu belirlemek için kendinizi saymak zorunda değilsiniz. Testi daha kolay yapabilirsiniz: aynanın önünde durun, bacaklarınızı birbirine bastırın ve aralarında kaç boşluk oluşacağını hesaplayın. Dört olmalılar: ayak bileklerinin ve dizlerin altında, uyluk ve üst kısımda.

İdeal bacaklar - fotoğraf
Modern mükemmel bacaklar – fotoğraf
Fotoğraf: Getty

Kızların güzel bacaklar

Kadın güzelliğinin ana uzmanları tam olarak kusursuzluğa benzeyen şeyleri formüle edemezler. Ama bazı anlarda, bütün erkekler birbirleriyle dayanışma içinde. Özellikleri aşağıdaki listeden birleştiren bacakları severler:

· Uzun;

· Esmer veya en azından hafif bronzlanmış;

· Oransal;

· Sıkıştırılmış;

• Bakımlı ve düzenli;

Pürüzsüz ve yumuşak.

Erkekler bu listeyle favori kadınları nadiren karşılaştırır. Kuşkusuz, ideal bacaklar insanlığın güzel yarımlarının haysiyetidir, ancak vücudun sadece özel dikkat ve başkalarının beğenisini hak eden tek parçası değildir.

Ayrıca bakınız: ashberry tentürü hazırlanması