Evde dans etmeyi öğreniyoruz

Makalenin içeriği:

  • Evde dans etmeye hazırlanıyor
  • Popüler dans stilleri
  • Evde dans dersleri nasıl yapılır

dans
Evde dans etmek: temel hareketler
Fotoğraf: Shutterstock

Evde dans etmeye hazırlanıyor

Düzenli sınıfların başlangıcından önce, bir yer donatmak gerekiyor, oldukça geniş olmalı. Karıştırıcı sandalyeleri, yumuşak oyuncakları, saksıları çıkarın ve ne kadar alanın serbest kaldığını göreceksiniz. Kaygan zeminlerde değil, halıda daha iyi yapın. Ayrıca vizyon alanında büyük bir ayna ve bir bilgisayar monitörü olmalıdır. Isınma ve esneme için bir paspas alın. Özel dans kıyafetlerini seçin; T-shirt ile birlikte mükemmel fit tozluk veya şort. Serbest atletik pantolon, bacakların hareketlerini görmenize ve elemanların doğru şekilde çalışmasını kontrol etmenize izin vermez. Bacaklarda çorap veya bale daireleri giymek daha iyidir, ancak bazı danslar özel ayakkabılar gerektirir: go-go stili topuklu olmadan düşünülemez ve spor ayakkabılarında sokak dansları yapmak daha uygundur.

Danslar sadece plastikler ve zarafet geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kasların güçlendirilmesine, kan basıncını ve metabolizmasını normalize etmeye, kan dolaşımını etkilemesine katkıda bulunur.

Yer ve kıyafetler hazırlandığında, ev ödevlerinizi düşünmeniz gerekir. İstediğiniz sonuçları elde etmenize sadece düzenli dersler yardımcı olacaktır. İdeal sınıf sayısı – bir buçuk saat için haftada 2-3 kez. Ne zaman daha az yüklü ve daha fazla enerji dolu olduğunuzu belirleyin. Birisi, sabahtan önce, işten önce ve birileri daha çok akşam sınıflarının beğenisine çalışmaktan hoşlanır. Ama unutmayın, 23’den akşam 7’ye kadar gürültü yasaktır.

Popüler dans stilleri

En ünlü ve popüler stillerden biri oryantal dans oryantal danstır. Güzel pürüzsüz hareketleri ve kalça ve göğüs ile baştan çıkarıcı titremeyi birleştirir. Oryantal dansın temel unsurlarına hakim olmak zor değildir. Bir bale streç, bir katılım veya güçlü kaslara ihtiyacınız olmayacak. Tüm hareketler doğal olarak ve gerilimsiz yapılır, ancak çok etkileyici görünüyorlar. Düzgün dalgalar, çemberler ve göğüsler, her durumda danslarda başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Nispeten yeni bir yön şöhret kazanıyor – bir şerit plastik

Klasik striptiz hareketlerinden oluşur, ancak soyunma gerektirmez. Şehvetli ve zarif unsurlar oryantal dansın hareketlerine benzer, ancak daha genlik ve dinamiktir. Şerit-plastik, zeminde ve hatta akrobasi elemanlarında yaygın olarak kullanılan hareketlerde.

Sokak dansları, katı kuralları hoş görmeyen aktif ve atletik kızlar için uygundur. Sokak stilleri oldukça rahat ve arsız. Onlarda, o kadar duygu ve zift kadar önemli bir egzersiz tekniği değildir. Her dansçı temel öğeleri kendi tarzında gerçekleştirir ve hangi yöntemin en doğru olduğunu söylemek imkansızdır.

Go-go stili gece kulüplerini seven moda kızların dansı. O topuklarında idam edilir ve ana koz doğaçlamadır. Go-go, rastgele sırayla karışık birçok basit dinamik hareket içerir. Burada, şerit-plastik, caz-funk, oryantal danslar ve diğer stiller unsurları kullanılmaktadır. Go-go dansçısı sürekli hareket halindedir, dolayısıyla dansın karakteristik adıdır.

Ragga ve Buti-Dance, uyluk ve kalça hareketlerine dayanan çok baştan çıkarıcı stillerdir.

Hareketlerin kendileri oldukça basittir, ancak iyi bir koordinasyona ve kasları izole etme yeteneğine ihtiyaç duyarlar. Uzun seanslar kalçaların güzel bir siluetini oluşturur, bacakları ve kalçaları sıkılaştırır, selüliti rahatlatır.

Jazz-modern, Isadora Duncan’ın deneylerinden doğan bir tür modern koreografidir. Çok gevşek, dinamik ve genlikli bir dans, yeterli alan ve iyi gerginlik gerektirir. Bununla birlikte, jazz-modern tarzında oluşturulan paketler çok güzel ve muhteşem görünüyor.

Evde dans
Evde dans
Fotoğraf: Shutterstock

Vaaking ve Vogue muhteşem pozlar ve hızlı el hareketleri kullanır. Bu stiller yakın zamanda ortaya çıkmıştır ve çoğu zaman diğer alanlarla birlikte kullanılır. Ancak, vaaking veya wogs tarzında temiz performanslar da çok etkilidir. Bu dans türleri kusursuz vücut kontrolü, keskin hareketler ve duygusallık gerektirir.

Evde dans dersleri nasıl yapılır

Dersler için bir videoya ihtiyacınız olacak. Özel bir disk üzerinde satın alınabilir veya internette ücretsiz olarak görüntülenebilir. Dansın hareketlerinin ayrıntılı olarak açıklandığı bir video dersi seçin. Tek bir stil olarak pratik yapabilir ve kendinizi evrensel bir dansçı olarak hazırlayabilirsiniz. Seçilmiş alanların tarihi ve özellikleri hakkında bilgi edinmek gereksiz olacaktır – bu, dansın doğasını ve hareket tarzını daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Eğer zamanınız varsa, seçilen alanlarda birkaç ücretsiz deneme dersini ziyaret edin, birçok dans okulu böyle bir hizmet sunar

Egzersizin başlangıcından önce, zorunlu bir ısınma yapın: boyun, omuz ve dirsek eklemlerini, bilekleri, torasik ve sırt kaslarını, kalça, diz ve ayak bileği eklemlerini ısıtın. Kasları biraz çekin ve dansın öğelerini öğrenmeye başlayın. Dersten sonra, bir aksama – germe ve kas gevşetici yapın. Dans eğitiminize bireysel hareketler ile başlayın, ardından bağları öğrenmeye devam edin. Bir süre sonra verilen tarzda doğaçlama yapabileceğinizi ve hatta kendi kompozisyonlarınızı oluşturabileceğinizi göreceksiniz.

Ayrıca okumak için ilginç: kilo kaybı için lahana lahana turşusu.