Evde donanım manikür yapıyoruz

Makalenin içeriği:

  • Manikür için cihazı seçiyoruz
  • Evde donanım manikürü

Donanım manikür
Donanım manikür: bir ev nasıl yapılır?
Fotoğraf: Shutterstock

Manikür için cihazı seçiyoruz

Ev manikür ve pedikür için, makul bir dönüş hızı olan bir cihaz uygundur. Bu makinenin yardımıyla tecrübesiz bir kullanıcı bile tırnakları parlatabilir, uzunluklarını ve şeklini düzeltebilir ve ayrıca ölü deriden kurtulabilir. Yüksek hızlı ağızlıklı aparat salonu seviyesi, yapay tırnaklar ve yumuşak doğal plakalarla çalışmak için idealdir, yaralanabilirler. İdeal bir cihaz arayışında, kullanıcı geri bildirimlerine odaklanabilirsiniz: Farklı markalardaki cihazların hak ve dezavantajlarının tartışılması, özel forumlarda kolayca bulunabilir.

İyi araçlar manikür aksesuarları satan özel mağazalarda aramaktadır.

Nozul sayısını kontrol edin. Kit, çiviyi doldurmak, ölü cildin bir katmanını çıkarmak için parlatıcılara sahip olmalıdır. Kit, genellikle manikürü toplayabileceğiniz el aletleri içerir: iticiler, bukleler, pusetler. Markalı cihazlar, tüm manikür cihazlarının yerleştirilmediği pratik ve pratik durumlarda paketlenmiştir.

Ev Sihirbazı: Donanım manikürünü doğru şekilde nasıl yapılır

Donanım manikür kesme pense, pense, makas veya makas kullanımını ima etmez. Islatma öncesi ellere gerek yoktur. Kütikül, meyve asitleri ile sıvı, jel veya kalemle yumuşatılır. Tırnakların tabanına uygulayın, bir dakika bekleyin ve ardından kütikülü plakaların tabanına kaydırın. Ölü deri, kitte bulunan tabanca tarafından kazınarak çıkarılır.

El banyolarını seviyorsanız, kremleri ve maskeleri uygulamadan önce manikürden sonra yapın

Tırnak temizleyicinin kalıntılarını çıkararak ellerinizi yıkayın. Kuru tırnaklar: ıslak tabaklar kolayca yaralanır. Şekli düzeltmek ve tırnaklara doğru uzunluğu vermek için büyük bir ağızlık koyun. Dikkatlice çalışın, plakaların uzunluğunun tüm parmaklarda aynı olduğundan emin olun. Bir sonraki adım, çivi kenarları boyunca dermal sırtların tedavisidir. Cildi, aşındırıcı ataşmanlar ile orta ölçekli bir tanecik veya koni biçiminde yıkayın. Daha sonra top başını sabitleyin ve sert, kornifiye edilmiş tabakayı kaldırarak kütikülle çalışın.

Son aşama – parlatma plakaları

Tırnakları nozul-süngerlerle tedavi edin. Hasarlı ve sararmış parçacıkları gidererek, üst tabaka korneumunu nazikçe temizlerler. Parlatıldıktan sonra tırnaklar bir ayna parıltı ve sağlıklı bir pembe renk kazanır.

İşi tamamladıktan sonra, memeleri yumuşak bir antibakteriyel mendille silin ve depolama için cihazı çıkarın. Ellerinizi tereyağı veya besleyici kremle yapın. Maske, hot wrap veya başka bir spa prosedürü yapabilirsiniz: özenle işlenmiş tırnaklar iyi algılanan nemlendiriciler ve besinlerdir.

Okuyun: kollarınızdaki kasları nasıl azaltır