Lazer görme düzeltmesi: Temel sorulara 12 cevap

Bu ve diğer önemli sorular cevaplandı göz doktoru MNTK “Göz Mikrocerrahisi” Tambov Şubesi onlar. akademisyen S.N. Fedorov Andrei Evgenievich Kopylov.

Andrei Evgenyevich gözlük ve lenslerden kurtulmanıza yardımcı olacak. Klinik Telefonu 8 (4752) 75-61-57
Lazer düzeltme – nedir bu? Neden, lazer düzeltmeden sonra görme gelişir mi?
Andrey Kopylov

Görmenin lazer düzeltme prensibi, lazer yardımıyla korneanın eğriliğini değiştirmektir. Lazer, korneal dokuların gerekli bölümünü buharlaştırır veya keser, böylece optik gücünü değiştirir. Bu görüntü retina üzerinde duruluyor.

Lazer teşhisi hangi tanılarda yardımcı olabilir?
Andrey Kopylov

miyopi, miyop astigmat, hipermetrop, hipermetrop astigmat, karışık astigmat olarak. Yukarıdaki tanı birini koyarsam görme geri ve gözlük ve kontakt lens kullanımı hakkında unutmak seçeneği vardır.

Lazer düzeltmeyi hemen iki göze yapmak mümkün mü?
Andrey Kopylov

Lazer görme düzeltmesi, gözler arasındaki farkın artmasını önlemek için her iki göze hemen uygulanacak kadar iyidir. Her durumda, bir veya iki gözün düzeltilmesi konusu, tam bir muayeneden sonra doktorunuz tarafından kararlaştırılır.

Hangi yaşta lazer düzeltmesi yapmak daha iyidir?
Andrey Kopylov

18 yıldan sonra (miyop ve miyop astigmatizma ile). Karma ve hipermetropik astigmatizma ile daha önce mümkündür, ancak sadece tıbbi nedenlerle mümkündür. Üst yaş sınırı sabit değildir ve göz küresinin durumu ve kontraendikasyonların varlığı ile belirlenir.

Operasyonun ana aşamasının süresi 5-7 dakikadır. Sadece cerrahın dokunuşu ve bazen hafif bir basınç hissi hissedilir. Klinik Telefonu 8 (4752) 75-61-57
Operasyon ne kadar sürer ve ne kadar ağrısızdır?
Andrey Kopylov

Operasyonun ana aşamasının süresi 5-7 dakikayı geçmez. Sadece cerrahın dokunuşu ve bazen hafif bir basınç hissi hissedilir.

Lazer düzeltmesi için herhangi bir kontraendikasyon var mı?
Andrey Kopylov

Lazer ıslah bir dekompanse sistemik bir hastalık (kolajenozlar) vb ağır akan diyabet, multipl skleroz, akut enfeksiyon hastalıkları, gerçekleştirilebilir olamaz da lazer düzeltmesi aşağıdaki oftalmik hastalıkların altında gerçekleştirilir değildir: .. dejeneratif ve distrofik işlemler kornea, katarakt (aşamasına bağlı olarak ), iridosiklit ve diğer göz iltihabı, progresif miyopi, glokom, ince korneal doku. Hamilelik ve emzirme döneminde.

Ameliyattan sonra klinikte kalmaya ihtiyaç var mı?
Andrey Kopylov

Kliniğimizde hastanın isteği üzerine de operasyon ayaktan yapılabilir, t., E. Ameliyattan hemen sonra hasta evine gidebilir ve son muayene için ertesi gün gelecek.

Kurtarma süresi ne kadar sürer?
Andrey Kopylov

Bu bireysel göstergelere bağlıdır. İlk iki hafta, hamam, saunalar, yüzme havuzları ziyaret etmek değil, bilgisayar başında görsel yükü ve iş sınırlamak için arzu edilir: Ama herkes için genel öneriler şunlardır. 2-3 hafta içinde sınırlandırmak için 30-40 kg istenen ağırlık kaldırma. Hafif fiziksel aktiviteye izin verilir. Arabayı ertesi gün sürdürebilirsiniz (kişisel esenlik için).

Düzeltme sonrası görüşü hemen geri getirin mi?
Andrey Kopylov

Genellikle, standart durumlarda operasyondan 2-3 saat sonra.

Düzeltme sonrası vizyon bozulabilir mi?
Andrey Kopylov

Ne yazık ki bu gibi vakalarla karşılaşılmaktadır. Ancak, bozulmanın operasyonla ilgili olmayan nedenlerle gerçekleştiğine, fakat kişinin bireysel özelliklerine bağlı olduğuna dikkat edilmelidir.

Kafein içeren alkol ve içeceklerin kullanımı konusunda herhangi bir kısıtlama var mı?
Andrey Kopylov

Gazlı içeceklerin miktarını, işlemden sonraki 2-3 hafta boyunca sınırlamak gerekir (günde 1 litreden fazla olmamalıdır).

Adet döngüsü ile ilgili olarak lazer düzeltme için belirli bir zaman seçmek gerekli mi?
Andrey Kopylov

Menstrüel döngü sırasında görme lazer düzeltme için tıbbi kontrendikasyonlar yoktur. Bu sadece hastanın sağlık durumu tarafından belirlenir.

Adres: Tambov, Rasskazovskoe shosse, 1

Telefon: 8 (4752) 75-61-57

E-posta: [email protected]

Önerilen okuma: lazer vizyon düzeltme – artıları ve eksileri