Saç için yağ ve keten tohumu nasıl kullanılır?

Saç ve saç derisi için keten tohumu
Saçlar için keten tohumu: tedavi ve önleme
Fotoğraf: Getty

Saç için keten tohumu: Keten tohumu gücü

Keten tohumu özelliklerinin sırrı, bileşimi oluşturan bileşenlerde bulunur:

· Fenolik bileşikler;

Çözünür lif;

· Omega-3 asitleri.

Saçlar için keten tohumu yağı kullanımını içeren prosedürler, kök sistemini güçlendirir ve başın derisinin durumunu normalleştirir. Ev yapımı kendinden yapılmış maskeler, pahalı kozmetolojiden daha kötü olmayan problemlerle baş etmeye yardımcı olacaktır.

Saç maskeleri tarifleri

Terapötik karışımın bileşimi amaca bağlıdır:

1. Büyümenin uyarılması. 2 ila 4 çay kaşığı keten tohumu (saç uzunluğuna bağlı olarak) sıcak suyla (her bir kaşığın 150-200 ml’si) karıştırın ve bir blender ile karıştırın. Ek özellikler eklemek için birkaç damla uçucu yağ ekleyebilirsin. Ciltte ve saçta bir maske takın, kafayı bir filmle ve ılık bir havluyla sarın. Bir buçuk saatten daha erken yıkamak için. Etkisini arttırmak için, prosedür 5-20 defa tekrarlanır.

2. Saçlar için keten tohumu kullanarak, kaşıntıdan kurtulabilir ve kafa derisinin durumunu iyileştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, bir termos içinde bir çorba kaşığı doldurun, bir bardak kaynar su dökün, üç saat boyunca demleyin ve süzün. Ortaya çıkan “kissel”, yanma ve hoş olmayan duyular durumunda kafa derisine uygulanır. Maske en az bir saat boyunca tutulmalı, kafanın etrafına bir film ve havlu ile sarılmalı, daha sonra yıkanmalıdır.

Saçın yumuşaklığını vermek için. Bir litre kaynar suya 4 yemek kaşığı keten ekleyin ve sabaha kadar bırakın. Tentür suşu ve istenirse, en sevdiğiniz esansiyel yağın birkaç damla ekleyin. Hazır suyu yıkadıktan sonra temiz saçları durulayın. Bu onları yumuşak ve yumuşak hale getirecek.

Keten tohumu yağı - saç ve saç derisi için
Saç için keten tohumu yağı – büyüme için mükemmel bir yol!
Fotoğraf: Getty

Saç için keten tohumu önleyici tedbir olarak kullanabilirsiniz. Bileşenlerin eşsiz bir kompleksi metabolik süreçleri uyarır, yapıyı geri kazandırır ve hasarlı alanların rejenerasyonunu hızlandırır. Keten tohumu ve esansiyel yağların kaynaşmasını birleştirerek saç kaybını önleyebilir ve daha az kırılgan hale getirebilirsiniz. Ev maskeleri pahalı kozmetoloji ilaçları kadar etkili davranır.