Saçın doğal rengi en iyisidir

Makalenin içeriği:

  • Doğal ilaçlar
  • saç kesimi
  • boyama
  • yıkama
Doğal rengi döndür
Saçın doğal rengi nasıl iade edilir
Fotoğraf: Shutterstock

Bu konu çok popülerdir ve kadınlar tarafından özel forumlarda ve birçok kadın dergisinde sürekli olarak tartışılmaktadır. Sovyetler farklı, hatta en radikal türden bir tıraş yaparlar. Tabii ki bu bir şakaydı, ama aynada gördüğünüzde yanmış, kuru kökleri aşırı büyümüş kökleri ve tamamen açık olmayan bir gölgede gördüğünüzde, gülmez. Böylece, yerel saç rengini döndürüyoruz.

Doğal ilaçlar

Saç boyama sonra doğal rengi geri halk ilaçları olabilir. Kefir maskeleri yapmaya çalışın, saçta kefir (veya kıvrılmış süt) uygulamak için bir tarak kullanın ve 2-3 saat bekletin. Fark edilebilir bir etki için, 40-50’ye kadar prosedür gerekebilir.

Doğal maske baldan restore edilebilir. Saçınıza bal uygulayın, sonra kafanızı polietilen ve havluyla ıslatın, gece boyunca bırakın. Bir prosedür yaklaşık bir ton açıklar. Siyah boyadan kurtulmanın etkili bir yolu, sodadan saç için bir maske. 10 yemek kaşığı soda (uzun saçlar için – 20), bir bardak ılık suda karıştırın. Bir çay kaşığı sofra tuzu ekleyin, karıştırın ve bir pamuklu çubukla saç üzerine uygulayın. Sonra şampuanla durulayın.

Sıcak zeytin yağının saçtan kimyasal rengi çıkarabileceği bilinmektedir. Fakat bu aracın çalışması için, resim anından itibaren en fazla üç gün sürmelidir.

saç kesimi

Boyalı saçları kesin. Bu seçenek çok uzun bukleler olmayan kadınlar için uygundur, bu çok üzülmeyecektir. Ek olarak, kısa boylu saç kesimi yapmalısın. Doğal bileşenlere göre maskeler yaparak saç büyümesinin artırılabileceğini unutmayın.

boyama

Saçı, doğal renginize yakın bir gölgede boyayın. Bu yöntem, uzun ışık veya kırmızımsı saçlı kızlar için uygundur. Evde saç boyama yapabilir ya da profesyonellerle iletişime geçebilirsiniz. Hepsi sizin deneyiminize ve finansal yeteneklerinize bağlıdır.

yıkama

Yıkayın. Bu prosedür esmer saçlı kadınlar için uygundur. Hayatında ilk yıkamanız varsa, salona gitmek daha iyidir. Saçınız, en dayanıklı boyayı bile çıkarabilen özel bir emülsiyonla kaplanacaktır.

Yıkama prosedürü evde yapılabilir, ancak bunun için en azından bazı pratik deneyimlere sahip olmalısınız, bir teori burada yeterli değildir. Emülsiyon, özel mağazalarda (ortalama fiyat – yaklaşık 300 ruble) satın alınabilir. Çare uyguladıktan sonra saçlarınız birkaç tonu hafifletir. Prosedür istenilen renk elde edilene kadar tekrarlanabilir. 2-3 hafta sonra yıkandıktan sonra, saç yine tonlanabilir.

Ayrıca okumak ilginç: mavi gözler için makyaj.