Sütün içinde hurma yağının varlığı nasıl anlaşılır?

sütün içinde palmiye yağı
Hurma yağı sütte tehlikeli midir?
Fotoğraf: Getty

Hurma yağı sütü neden ekliyor?

Palmiye yağının süt ürünleri üretiminde kullanılmasının temel nedeni tasarruftur. Doğal süt yağlarından birkaç kat daha ucuzdur çünkü kullanımı önemli ölçüde üreticilerin karını artırır.

Bizim için tehlikeli palmiye yağı nedir, tüketiciler? Yüksek bir erime noktasına sahiptir – yaklaşık 40 ° C Bu, içeriğindeki ürünün tamamen absorbe edilmeyeceği, kısmen bağırsak duvarlarına yerleştiği, gemilerin duvarlarında, çeşitli vücut sistemlerinde ciddi hastalıklara neden olabilen anlamına gelir. Buna ek olarak, yağ kanserojen ve kanserin gelişimini provoke edebilir.

Ancak, her şey bu kadar açık değildir, ayrıca palmiye yağı – A ve E vitaminleri, tüm vücut sistemlerinin çalışmasını olumlu yönde etkileyen linoleik asit hücrelerinin rejenerasyonunu uyaran yararlı bileşenler de vardır. Ancak kullanışlı özellikler, kaliteli temizliğin sadece kaliteli palmiye yağıdır. Üretici tarafından kullanılsın, öğrenmek neredeyse imkansızdır. Gerçekten doğal ve güvenli bir ürün elde etmek istiyorsanız, süt ve diğer süt ürünlerindeki palmiye yağının varlığını nasıl belirleyeceğinizi bilmek önemlidir.

Sütte palmiye yağını belirleme yöntemleri

Etiketi okuyarak tüm bilgiler alınamaz. Genellikle vicdansız bir üretici “bitkisel yağ” adı verilen zararlı bir katkı maddesini utanarak saklar. Bu bileşeni bileşimde gördünüz – böyle bir ürünü satın almayı reddedin, süt ürününün bitkisel yağlara yer yoktur. Dikkat etmeniz gereken başka ne var?

  • Fiyatı. Bir süt paketi, analoglardan çok daha ucuzsa, muhtemelen ucuz bir yağ üretimi için kullanılıyordu.

  • Raf ömrü. Doğal süt yaklaşık 7 gün, açık bir paket – 3 günden fazla saklanmaz.

  • Son kullanma tarihinden sonra tutarlılık. Doğal süt kürek olacak, bitkisel yağa dayalı ürün aynı tutarlılığı koruyacaktır.

  • Kompozisyon. Doğal sütün içeriğinin listesi kısadır, içinde bilinmeyen hiçbir kimyasal bileşen yoktur.

Hurma yağının sütte nasıl bulunacağını bilmek, doğal ve kullanışlı bir ürün seçebilirsiniz.