Yüz perküsyon giderimi için tarifler

Makalenin içeriği:

  • nedenleri
  • tedavi
  • Pastayı evde çıkarmak
Mısır Bunting
Yüzünde işemek: nasıl kurtulmak
Fotoğraf: Shutterstock

Ne tür bir saldırı?

alnına, burun, elmacık kemikleri ve çene kanatlarında: bir yetişkinin yüzünde Mısır Bunting yağ bezlerinin büyük tıkanıklık yerde görünen en sık olduğunu. yüzünde küçük beyazımsı tepeciklerin oluşmasına yol açan yağ bezlerinin kanalları kapatma yeteneğine sebum keratinize epitel hücreleri ile gözeneklerin biriken. Bu kusurların üzerindeki deri kalınlaşır, bu da içeriğin kendiliğinden açığa çıkmasını önler. Yüzündeki patterin görsel tezahürü olan miliumlardır.

Çoğu durumda, yetersizlik böyle bir kozmetik kusur sonuçlarının görünümü düzgün cilt, aşırı güneşe maruz kalma, alerji, kronik cilt bozuklukları, alkol içeren ve dekoratif kozmetik istismar, hayvansal yağ ve karbonhidrat açısından zengin gıda diyet prevalans temizlemek için.

Yüzün koruyucu hale getirilmesinde, deride, iltihaplanma süreçleri yoktur, çünkü bu patoloji, bakteriyel bir enfeksiyonla ilişkili değildir.

Komplikasyon olmadan tedavi

Yalnızca bir güzellik ziyaret edemez izleri şeklinde sonuçları olmadan yüzünde Mısır Bunting ile Cope, aynı zamanda geleneksel şifacıların tarifleri uygulamak. Tüm manipülasyonların, sağlık kurumunun şartlarına yakın koşullarda yapılması gerektiğini unutmayınız. Basitçe söylemek gerekirse, ellerin temizliği ve kullanılan aletlerin bakımı için prosedürlerden önce unutmayın.

Miliumun kendini silme sırasında antiseptik kuralları gözlenmezse, yüzün derisine bir bakteriyel enfeksiyonun taşınması mümkündür. Sonuç olarak, croaking ek olarak, ek olarak kurtulmak kurtulmak zorunda kalacaksınız.

Evde sevişme kaldırmak için adımlar

  • Miliumun daha fazla çıkarılması için cildi hazırlayın. Bunu yapmak için, bal ilavesi ile geniş bir deniz tuzu bir fırçalayın. Birkaç dakika için kabuğu soyup, ılık su ile durulayın.
  • Bir yüzü buğulamak için papatya bir kaynatma hazırlayın. Bu işlem için su sıcaklığı 50 ° C’yi aşmamalıdır, aksi takdirde buhar yanıkları elde edilebilir. 10-15 dakika boyunca, cilt gözenekleri yeteri kadar genişler, bu da sadece döküntüleri sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırmaya değil, aynı zamanda yeni milislerin ortaya çıkmasını da önlemeye yardımcı olur.
  • Yüzdeki sorunlu alanların dezenfekte edilmesini alkollü peçete veya% 3’lük hidrojen peroksit solüsyonu ile gerçekleştirin.
  • Steril bir ince iğne kullanarak, tüberküllerden birini kesinlikle merkezde delin. Oluşumun her iki tarafındaki cilt üzerinde hafif bir baskı ile, milium içeriğini sıkın ve bir dezenfektanla tekrar tedavi edin.

Böyle bir aşamalı çıkıntının çıkarılmasından sonra, cilt üzerinde hiç iz kalmayacaktır.

Ayrıca okumak ilginç: olgun annelik