Hamilelik sırasında nasıl bir şekil tutmak

Hamileliğin kayıp figür haline gelmesini önlemek için ne yapabiliriz?

Hamilelik sırasında, kadın bedeni sıklıkla şekli etkileyen değişimlere uğrar. Sonuç olarak, genç bir annenin doğumundan sonra, eski forma geri dönmek zordur. Hamileliğin şekil kaybına uğramaması ve aynı zamanda bebeğin ve annenin sağlığına zarar vermemesi için ne yapması gerektiğini, kendilerini yemeğe sınırlamaya çalışmak mı?

Başlangıç ​​olarak, hamilelik sırasında kilo alımının kaçınılmaz olduğu gerçeğini kabul etmek gerekir. Başka bir şey, bir çocuğun kavrayışı öncesinde zayıf olan kadınların, kilo alımı, aşırı kilolu olanlar kadar korkunç değildir. Doktorlara göre, hamilelik sırasında 12-15 kg kazanmak oldukça normaldir. Ama bu rakamı nasıl aşmayacaksınız?

Hamilelik sırasında uygun beslenme

Hamile bir kadına dikkat edilmesi gereken ilk şey onun diyetidir. Tabii ki, durumdaki her kız onun fad’larını yemekte ister: sıradan ürünlerden sıradışı bir kombinasyona. Ama diyetinizi kontrol etmek önemlidir. Yararlı yiyeceklerin sınırlı miktarlarda tüketilmesi iki kişilik yemekten daha iyidir. Çikolata, konserve balık, bir çok unlu mamul ve benzeri şeyleri unutmak gerekiyor. Buzdolabını sebzelerle doldurun, meyveler (selüloz kimseye zarar vermedi), pişmiş veya haşlanmış et, yulaf lapası, süzme peynir.

Buna ek olarak, yemekler arasındaki mola ne kadar uzun olursa, ne kadar çok yemek yediğiniz de unutulmamalıdır. Bu nedenle, gıda alımını 5-6 kez bölün. İlk uyanıştan sonra en fazla bir saattir. İkincisi – yatmadan önce 3-4 saat.

Tuzlu yiyecekler ile aşırıya kaçmayın. Tuzun vücuttaki suyu geciktirdiğini unutmayın. Deniz tuzu ile deniz tuzu değiştirmek en iyisidir. Daha küçük miktarlarda hem daha yararlı hem de gereklidir. 

Diyet tuzu hakkında bilmek istediğiniz her şey

Robert Wolke’nin kitabından alıntılar yayınlıyoruz “Ne Einstein aşçıya anlattı. Mutfağınızdaki fizik ve kimya, “Tuzla ilgili en sık sorulan sorulara cevap veriyor.

Hamilelik sırasında fiziksel aktivite

Eğer pozisyonda iseniz, bu 9 ay boyunca kanepede yatmak için bir sebep değil. Makul egzersiz aşırı kalori yakmak yardımcı olacaktır. Ancak bu, tüm ciddiye koşmak ve spor salonuna koşmak, profesyonel bir vücut geliştirmeci seviyesinde olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Hafif spordan bahsetmişken, hamile kadınlar için yoga ya da aqua aerobik yaparak yürüyerek daha çok yürüyüş yapmak istiyoruz.

Koşmayı, atlamayı, derin ağızları, büküm, bisiklete binmeyi, paten yapmayı veya bir at binmeyi unutun.  

Yoga egzersizleri sabah kompleksi

Özellikle marieclaire.ru için çevrimiçi yoga okulunun öğretmenlerinden biri olan daYoga, vücudunuzun sadece fiziksel durumunu normalleştirmeye yardımcı olacak, ancak gün boyu canlılık ve güç ile şarj olacak bir dizi günlük sabah egzersizleri hazırladı.

Hamilelikte Vücut Bakımı

Hamilelik sırasında “parlak görünüm”, şiddetli hormonların etkisiyle ve cildin mikro dolaşımındaki dengesizlik nedeniyle ortadan kalkabilir. Gelişmekte olan fetüsü beslemek için karın karnına akar. Bütün bunlar döküntülere, depigmentasyona, ayrıca kuru ve soluk cilde neden olabilir. Ayrıca, hamile kadınların% 90’ına kadar sadece karın bölgesinde değil, kalçalarda da ortaya çıkan çatlak problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır.

Cilt elastikiyetini kaybettiğinde, inceltilmiş ve yırtıldığında çatlaklar oluşur. Senin görevin bu sürecin gelişmesini önlemek. Kozmetologlar, gelecekteki annelerin çatlaklarla mücadele araçlarını ihmal etmemelerini şiddetle tavsiye eder. Cildin içine nüfuz eder, doğal süreçlerini geri kazanır ve genç ve sağlıklı hücrelerin hayatı için elverişli koşullar yaratır, yani kolajen ve elastin büyümesini uyarır.

Böylece, sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra bol su alımı ile birlikte cilt bakımındaki küçük değişiklikler hamilelik sırasında figürün korunmasına yardımcı olabilir ve bebeğin doğumundan sonra ideal formda hızlıca geri dönebilir.

1/7

Vücut yağı İlahi Yağ, Caudalie

Modelleme vücut kremi Şekillendirici Vücut Kremi, Vetia Floris

Streç işaretlerinden krem ​​jel Biovergetures, Biotherm

Çatlakların önlenmesi için yağ (Schwangerschaft-Pflegeöl) Weleda

Anti-Stretch Marker Lazer Silgi Stretch Mark Akıllı Çözümler, NuBo

Anti-Streç Krem Vergeturil Cible, Methode Jeanne Piaubert

Tonik vücut yağı Huor Corporelle Tonifiante Mükemmel Vücut, L. Raphael

Fotoğraf: Getty Images, arşiv basın hizmetleri