İdeal kaşlar: şekil ve renk kuralları

Kaşlar – hatta en umutsuz durumu kurtarmak mümkün yalnızca makyaj temizlemek bize bırakmaz “dekorasyon”, ve sabah. Güzellik yönetmeni Marie Claire Anastasia Kharitonova, kaşların ideal şekli ve rengini oluştururken en son trendleri öğrenmiştir.

“Kaşlar yeni dudaklardır” moda ifadesi, günümüzde gözler üzerindeki iki hassas kemere emanet rolünü tam olarak yansıtmaktadır. Sorumluluk harika. Özellikle fark edilmeden önce, şimdi onlarla birlikte çok fazla sorun! Yeni gerekliliklere göre, karakter, dünyanın cazibesi, kişinin kısa karakteristiği, üslup ve bireysellik onların içinde yer almalıdır. Ve en önemlisi – kaşlar basitçe simetri oluşturmalı ve yüzün uyumunu sağlamalıdır.

En çok hakaret eden şey, hayattaki tüm bu büyük planların somutlaştırılması için, sadece iki şeyi değiştirebiliriz – şekil ve renk. Doğru bir şekilde nasıl yapılıyorsa, önde gelen makyaj sanatçısı Beauty Bar “Colour” Galina Khodakova’ya.

Şimdi hangi kaşlar vogueda?

Dolce & Gabbana
Miu Miu

Kara Delevin’in ünlü kaşlarını dinlendirmemeniz ve yüzünüzde bu tür çalılıkları dikmeyi hayal etseniz bile – durun, düşünün ve bir uzmana gidin. Çünkü kaşların şeklinden daha hassas ve bireysel bir şey bulmak zor. Elbette, her mevsim belirli bir eğilim vardır, bir süre için şartlı bir referans noktası haline gelir (fakat bu bir rehberdir, dikte etmez).

Bugün, tapınağa işaret eden düzensiz bir keskin uçlu, daha düz ve geniş bir çizgidir. Bu yüzden genel bir kural gibi görünüyor, ama yüzün oranlarını oluşturmanıza yardımcı olacak genişliği anlamak için kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız. Herhangi bir bölgenin daha ağır basmaması önemlidir: ne alın, ne de çene.

İlk bakışta prensipte geniş kaşlar yapıp yapamayacağımıza ve sonra ne pahasına olursa olsun karar verdiğimize bakarız. Alnın geniş olması durumunda, fazla kılları aşağıdan, daha sonra da yukarıda belirtilen sınırlar içerisinde olacak şekilde bırakmak daha iyidir. Bu, göz kapağının bir şekilde genişlemesine ve göze daha fazla “açılmasına” imkan verecektir. Alnın alçak olması durumunda, yukarıdan fazlalık çıkarmak ve göz kapağında bulunanlara bağlı olarak genişlikler eklemek daha iyidir. Böylece denge korunacak.

Doğru kaşlar nerede?

Kesinlikle, şimdi brou-barların bir patlama yaşıyoruz. Bu tesadüfi değil. Öncelikle, herkes doğru şekli oluşturmanın ve renginizi bulmanın ne kadar önemli olduğunu takdir etti. İkincisi, bunu kendiniz yapmak her zaman mümkün değildir, özellikle ilk kez. Eh, üçüncü olarak, o kadar pahalı değil, yeterince hızlı ve çok sayıda benzer yerler sayesinde, kolayca erişilebilir.

Ve “kaşları yapmak” ın en iyi yolu bir kozmetolog için değil (aralarında iyi uzmanlar olsa da), ama yüzünü bir bütün olarak gören ve sadece gereksiz olanı ortadan kaldırmayan, ancak görüntüyü oluşturan bir makyaj sanatçısı için.

Elde edilen sonucun korunabilmesi için, bir uzmanın her üç haftada bir kez yürümesi gerekir, ancak birisi daha sık yapmalıdır.

Evde kaşlarla nasıl çalışılır?

Ben ana şey ile başlayacağım – asla kesmeyin ve kaşlarınızı kendiniz tıraş etmeyin. Her iki teknik de çok şüpheli ve geri dönüşü olmayan sonuçları tehdit ediyor. Gerisi her şey tamamen ikimizin gücü içinde.

Arsenal:

İyi bir çift cımbız aldığınızdan emin olun. Bu çok önemli. Kılları kırmamalı, “kenevir” in arkasından ayrılmamalı, sonra kurtulmak çok zor. Bunun gerçekleşmemesi için kılları sadece saç büyümesi yönünde çekmeniz, onları kökünden tutmanız ve başka hiçbir şey yapmamanız gerekir.

Kaşlarınızı taramak için bir fırça fırçasına da ihtiyacınız olacak. Bu arada, sadece sabah “şekillendirme” sırasında değil, aynı zamanda akşamları makyajı çıkardıktan sonra da yapın. Şu andan beri her saç için tam anlamıyla savaşıyoruz, o zaman böyle bir masaj ve keratinize parçacıkların uzaklaştırılması genç bir gencin ışığa girmesi için bir şans verecektir.

Kaşlara renk veren araçlar olmadan yapamazsınız. Tercihleri ​​belirlemek o kadar kolay değildir, çünkü belirli bir cilt üzerindeki her bir doku dayanıklılığına sahiptir. Örneğin, gölgeler – “tam” kaşlar dediğimiz gibi bir dolu için en kolay seçenek. Gölgelerin yardımıyla, çok fazla boya yapmıyoruz, kaç tane hafif bir toz etkisi yaratıyor, sadece bir gölge ekliyoruz. Başka bir seçenek de kalemler. Sert, keskinleştirilmeleri gereken ve daha yumuşak mekanik olanlar. Eski, yağlı ciltler üzerinde daha iyi çalışır, ikincisi ise normal ve kuru ciltler için uygundur. Yaz aylarında, ruj geleneksel olarak büyük talep görmektedir. En sıcak günlerde bile hiçbir yere gitmeyecek su geçirmez bir üründür. Sadece yüzünüzde boşanma ve çizilme korkusu olmadan güneşlenebileceğiniz ve yüzebileceğiniz özel işaretleyiciler ve davranışlar.

Kaşlar için şablonlar Anastasia Beverli Hills

Bir sonraki öğe, bir formu modellemek için bir settir. Anastasia Beverli Hills, anlamak zor olmayan bir dizi şablona sahiptir. Her şablon, kaşın referans tasarımını dikkate alır: çizginin başlaması gereken noktalar, virajın nerede olacağı ve nerede biteceği. Bir şablon seçerken, sadece kendinize uygularsınız ve bu durumda, bu öğelerin ilk verilerinize mükemmel bir şekilde uyduğunu görürsünüz. Sonra her şey oldukça basit: bir şablon uygulayın, bir kalemle bir şekil çizin. Ardından sabitleme jeli alın ve tüyleri büyümelerine göre döşeyin.

Birçok insanın unutduğu veya bilmediği programın son noktası, yüksek bir ısıtıcıdır. Kaş altında uygulanır, vurgulanır, daha net ve görsel olarak kaldırılarak küçük bir kaldırma etkisi yaratır.

Mükemmel kaşlar nasıl oluşturulur?

Kaşların doğru şekli kadere doğru yönü belirleyebilir. Vektör kuvvetlerini kontrol etmeyi öğrenmek.

Kaşların durumunu iyileştirmek mümkün mü?

Tabii ki. Her zaman hızlı bir şekilde gerçekleşmez, ancak düzenli bakım ile sonuç gerekli olacaktır. Zaten hazır karışımlar hazırlanabilir. Bunu kendim uzun yıllar boyunca müşterilerim için yaptım. Peptitlerde çok iyi serum Anastasia Beverli Hills’dedir. Bazen B6 ve B12 vitaminlerini nikotinik asitle bire bir oranında karıştırmaya yeterlidir. İkisi de aynı anda değil, bir tanesi. Kaşın saç büyümesine karşı tarak ve cilde sürtünme hareketlerini uygulayın. Bir günde böyle bir manipülasyon yaparsanız, o zaman çok yakında durum daha iyi değişecektir.

“Kara gibi”: kaş büyümesinde yeni bir trend

Pek çok kadın, İngiliz modeli gibi kalın kaşlara sahip saç ekimi yapıyor.