Justin Trudeau ve Sophie Gregoire: Hollywood’a layık bir aşk hikayesi

Bağlanma korkusundan dolayı, onunla bir ilişki kurmaya korkuyordu, ama sonunda bütün zaferleri boyunca sakladığı eldi. Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun ve geçtiğimiz 13 yıl boyunca tüm dünyayı büyüleyen karısı Sophie Gregoire’nin harika ve rahat aşk hikayesini konuşuyoruz.

Kanada Başbakanı ve First Lady – Justin Trudeau ve Sophie Gregoire-Trudeau, 25 Eylül 2016

bir hayır balosunda vals romantik kıvrakça lüks odaların ortasında Mercedes-Benz Grand Prix uzun boylu ve yakışıklı genç şevkle Ancak karşı değildi onun arkadaşı, döner, fakat tam tersine, kahkaha dolu. Aralarında hüküm süren çekiciliğin fark edilmemesi zordur. Bütün akşam flört ediyorlar. Evet, orada – onlar, o akşam birlikte misafirlerini alacakları söylendiğinde, hemen birbirleriyle ilgilenmeye başladılar. Ancak, çocukların tedavisi için para toplamak amacıyla inşa edilen işbirliği, giderek daha fazla bir şeye dönüştü.

Dava Temmuz 2003’teydi. Genç adam genç bir politikacı ve ünlü eski Kanada Başbakanı Pierre Trudeau Justin’in oğluydu. Kızın adı Sophie Gregoire’dı ve muhtemelen, bir televizyon muhabiri ve moda modeli olarak bile, çekici Justin’den daha çok insanı daha çok tanıyordu. Ancak, olabildiği gibi, o akşam fedakarlık tarafından birleştiler. Tatildeyken, gecenin güzelliği ve refakatçisi Sophie’nin ilgisini çeken tatilden sonra tekrar bir araya gelerek bir e-posta yazacak.

Ama Justin Trudeau ona cevap vermeyecek.

Dolapta öp

Sophie tam olarak Justin’in kim olduğunu biliyordu – ve politik kronlar yüzünden değil, çünkü yine de gençlerle tanıştılar. Pierre Trudeau’nun istifasının ilk aylarında, efsanevi politikacıların ailesi Ottawa’dan ayrılıp Montreal’e yerleşmek zorunda kaldı. Bundan sonra, “Kanada’nın babası” sadece dört çocuğunun babasıydı. 

Sophie, ilkokullarıyla aynı okulda okudu ve küçük kardeşi Justin Michel ile bir masa paylaştı. Gelecekteki damadın ebeveynleri ile, kendisi tamamen normal bir aileden gelmesine rağmen, kız da tanıdık geldi. “Çok güzel bir havuzları vardı,” diye anlattı Sophie uzun yıllar sonra, “halatlar ve trampetler vardı, bu yüzden Tarzan’ı her zaman oynadık.”

Oğulları ile Pierre Trudo – Justin ve Michel (sınıf arkadaşı Sophie), 1979

Justin ile aralarında dört yıllık bir fark vardı, yani, neredeyse birbirleriyle konuşmuyorlardı. Fakat genç merak ve karşılıklı cazibe hala oradaydı. Daha sonra, Gregoire daha sonra hatırladığı gibi, gardroplardan birinde, o ve Justin ilk öptü. 

Ancak, çocukların aptallığı karanlık bir gardırobun içinde kalmıştır. Çok geçmeden büyüdüler ve öyle görünüyordu ki, birbirlerinin isminin nasıl olduğunu unutmuştum. Yavaş yavaş ama emin adımlarla kendini gazetecilik alanında bir kariyer yaptı ve hızlı bir şekilde bir florid yolla da olsa siyasete gitti. Hiç kimse şaşırmadı: Onun zamanında, Justin’in politik kariyeri Başkan Nixon tarafından tahmin edildi. Şimdi, Trudeau’nun kendisi, kendini bir öğretmen olarak denedikten sonra, bir spor hocası olarak, sonunda aile amacı için karmaya inanmış gibi görünüyordu. 2000 yılının Ekim ayında babasının cenazesinde, aynı gün Trudeau klanının “ilk hanedan manifestosu” olarak adlandırılan adaylığa benzer bir konuşma yaptı. Ve gerçekten bir dönüm noktasıydı: o zamandan beri Justin, televizyonda sık sık Sophie’nin Quebec televizyonunda olduğu gibi televizyonda da parladı.

Justin ve Sophie Trudeau Juneo Müzik Ödülü, 2 Nisan 2017

Kısacası, 2003’te, bir hayır topunda tekrar görüştüklerinde, ikisi de yıldızlardı. “Güldük, şaka yaptık ve güçlü bir kimya hissettik,” dedi Justin. “Ve bu, bunun bütün ciddiyetle almam gereken kız olduğunu anladım.” 

Ve yine klasik peri masalı aniden sona erdi. Justin, o akşamın romantik uydusundan kurtulduğu anda, fark etti: hayır, hazır değil. E-posta Sophie cevapsız kaldı.

Tamed Heartbreaker

“Bu e-postayı aldım,” diyerek Trudeau daha sonra kabul etti ve cevap vermedi. Ama ben de onu silmedim, sadece istemediğim şeyle iletişim kurmayacağımı düşünüyorum. ” Sophie’yi sevdi – barizdi, ama 30’lar için bekar gibi olurken, Justin sadece bir bayan erkeğin hayatını bozamazdı.

Kendisi bu sefer “toplumsal olarak aktif faz” olarak adlandırdı – ama elbette herkes bu kuru formülasyonun gerçekte ne olduğunu anladı.

Sophie ısrar etmedi. Babacan çocukluktan beri onu bir feminist olarak – militan bir kadın düşmanlığı olarak değil, kendine nasıl saygı göstereceğini bilen bir kadın olarak ortaya çıkardı. kendi içinde eğitim üzerinde bu kalite Sophie yıl sürdü: 20 yıldır, o ağır hasta bulimia nervoza oldu – o zaman o ahlaksız ve utanç verici olduğunu ve hangi Prenses Diana uzun süre acı tanınan bir hastalık (okuyun: felaket hanedanı için, “psişik Prenses Diana’nın hastalığı. Ama yardım ve tedavi için sormak gücü buldu ve o zamandan beri başkalarının sorunlarına görmezden asla – benzer sorunlar, doğumsal hastalıklar veya taciz mültecilerle birlikte çocuklarla kız olsun. Daha sonra, bulimisini, kendisini sevmeyi ve tüm insanlığı sevmeyi öğreten bir nimet olarak konuşacaktır. Ve bu feminist olmak demek. Zaten kendi kendine yeten bir kişiydi. Empoze etmek kendi kurallarında değildi.

Evlilikten sonra Sophie, bulimia’nın etkileri hakkında farkındalık yaratmak için faaliyetlerine devam edecek ve kocası da ona destek olacak. Fotoğrafta, Justin ve Sophie böyle bir etkinlikte, Nisan 2013

Ama eğer kader Sophie’nin kendini sevmesini öğretmişse, o zaman kendini daha uzun bir süre Justin ile çalışmak zorundaydı, ona kendini geri dönülmez ve başıyla gerçek duygulara vermesini öğretti. O toptan birkaç hafta sonra tekrar karşılaşacaklar – yine kazayla. Ama bu kez Sophie törende durmayacak. Yakışıklı Justin’i tek bir uzak selamlamayla onurlandırıyor. Smoothie-Trudeau için modelde gerçek bir kopuş oldu: mantık daha fazla veya daha az kabul edilebilir bir açıklama istemedi, ama yine de muhalif gazetecinin kaybetmesine izin veremezdi. Ülkenin en meşhur bekçisi “Bekle” diye bağırdı, “Seni aramak istiyorum.” Buluşalım ve akşam yemeği yiyelim. Sophie’nin yüzü gerildi ama kadın kendini kontrol etmedi. “Mektubumu silmediysen, numaramı almalısın,” dedi kısa bir süre sonra arkadaşıyla birlikte ilerledi ve cesedini Justin’in sokağın ortasında bıraktı. 

Aynı akşam Sophie, Trudeau’dan akşam yemeği için davetiye ile bir mektup aldı.

İki çıplak kalp

Afgan mutfağının bir restoranında akşam yemeğinde geçirdikleri ilk buluşma – Sophie başlangıçta, başka kadınlarla tanıştığı her yerde onunla gitmeyeceği koşulu belirledi. Ancak, prensip ve azim, toplantı sırasında nasıl davrandığı ile ilgili bir şey yapmadı. Çok geçmeden, Justin’in övünmesiyle ilgili şüphecilik ortadan kayboldu ve Sophie rahatladı, açık bir şekilde kıvırcık kafalı bir romantizme bir şans vermeye karar verdi. Akşam kademeli kahkaha uyan bir pislik onu aradım arasındaki o sarhoş olduğu heyecandan veya Elton John tarafından bir politikacı gazeteci şarkı ve Beatles grubun önünde şan sevgisinden olsun ve karaoke bara taşındı. 

Bir erkeğin durumu kontrol etmek için herhangi bir alfa rezervini bulamadığı ilk tarihlerden biriydi. Justin, Sophie tarafından büyülendi ve bu nedenle, hanımların artık işe yaramaz hale gelmesi için hiçbir lisansın yöntemleri yoktu. Sadece doğaçlama olarak kaldı.

Dairenin geri kalanında kalanları Justin’te geçirdiler. “Ona baktım,” diye hatırlıyor Trudeau, “ve kendimi sakin ve güven gibi hissettim. Ben de ona şöyle dedim: “Seni 32 yıldır bekliyorum ve zaten beklemeyeceğimi düşündüm. Eminim biliyorum: sen benim tekimsin. ” Aynı akşam Sophie’ye hayatının geri kalanını onunla geçirmek istediğini duyurdu. Ve sonra, saygın bir politikacı ve tanınmış bir televizyon muhabiri, çocuklar gibi gözyaşlarına boğuldular. “Çünkü biz hem duyarlı ruhlarız. İki ihale, çıplak kalpler, “Justin dedi.

Justin Trudeau, karısı ile eşcinsel geçit töreninde Vancouver, yaz 2016

O zamandan beri ayrılmadılar. Hepsi birleşmiş görünüyorlardı: Aşırı sevgiden, sadaka ve elbette, tüm tezahürlerinde liberalizme – politikadan hayata karşı tutumlara -. Sophie, Justin’in babasını mükemmel bir şekilde hatırladı – ama başbakan olarak değil, Tarzan’ı oynadığı dost Trudeau ailesinin başı olarak. Bunlar her ikisi için de özel anılardı. Sophie Justin’in teklifi sadece bir yıl içinde ve babasının doğum gününde – 18 Ekim 2004’te yapması şaşırtıcı değil. Ve burada her şey bu peri masalı gibi oldu: Şehir merkezinde bir otelde Royal Süit, bir şömine, mumlar, gül yaprakları ve Justin, diz çökmüş.

“Ona prensim derim,” diye gülüyor Sophie, “çünkü bana gerçek bir prenses gibi davranıyor.”

Mütevazi bir zafer üzerinde ısrar ettiler ve yine de bütün ülke bunun için hazırlıklarını izledi. O zaman bile, Justin ve Sophie, yerel Windsor’un ihtişamını aradı, diğer şeylerin yanı sıra, insanların hayatlarının tüm ayrıntılarına olan sevgisi ve çılgın ilgisi de uygulandı. Sophie, basın mensuplarının zulmünü, gelecekteki eşi için siyasi temettülere kamuoyunun dikkatini çekerek durdu. Şikayet yok: sadece samimi bir gülümseme ve gazetecilerle en hayırlı iletişim. 

Çift, politikacıları ve yıldızları davet etmedi ve kutlama çok modaya dönüştü. Büyük bir pasta ve nadir bir Mercedes yerine muhteşem beyaz, küçük kek günlerinde moda yerine altın doğrudan elbise, Justin’in babası tarafından sahip olunan, bir pompous limuzin yerine. Çiftin doğduğu, daha sonra ulusun yüzü haline gelecek olan budur.

Justin ve Sophie’nin düğünü, 28 Mayıs 2005

Prens ve Kanada Prensesi

Kanada’da, hiçbir zaman bir politik hanedanlık kültü yoktu, ancak Gregoire-Trudeau’nun birkaçı çok geçmeden basından “Kennedy’den sonra en seksi politik hanedan” un gayri resmi unvanını aldı. Şey, bunun içindi. Büyüleyici Justin, Kanada Liberal Partisi’nde kariyer yaparken, sevimli eşleri, programları eğlendirmeye devam etti, çocuk doğurdu ve parlak yayınların kapaklarında ortaya çıktı. Birlikte, herhangi bir laik veya yardım organizasyonunda misafirlerini onurlandırdılar ve popülerliklerini Trudeau dışında hiçbir sıradan Kanadalı’nın tek bir politikacıyı hatırlayamayacağı noktaya getirdiler. (Oku: Dünya neden Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya aşık?)

Justin ve Sophie, Juneo Müzik Ödülü, 2006
Müzikalin önünde ilk çift Away from Away, 15 Mart 2017

İlginç bir şekilde, evli hayatın ilk yılları olan Sophie ve Justin iki şehirde yaşamaya zorlandılar. Kadın Montreal’de çocuk çalıştı ve büyüttü, kocası başkentte günlerce ortadan kaybolmak zorunda kaldı. Justin’in annesi defalarca kızıma bir siyasetçi ile yaşayan sanatını öğretmeye çalıştık (o Margaret Sinclair buna dayanamadı ve Justin 6 yaşındayken Pierre Trudeau uzak gitti), ama Sophie hiçbir bilgelik-in-law ihtiyaç duyulmayan var gibiydi. Kocasına gölgesinden rahatsızlık olmamıştı ve kendini o daha sonra bir röportajda kabul ettiği gibi, yalnız kalmaktan korkar değildi. Sophie her zaman Justin’le doğru zamanda onunla birlikteydi – ikinci sırada olmaktan korkmadan. Muhtemelen, bu halka hiç yorgun ona aşkını itiraf ve onun eli bırakırlarsa asla kocası rahatlatıcı ve çok davranış oldu.

Seçim kampanyası sırasında Justin ve Sophie, 4 Ekim 2017

Genç, enerjik ve yeni her şeyi açık – Sıradan Kanadalıların gözünde, onlar özel çiftti. o aslında çocukluğunu geçirdiği Sussex Drive, 24, üzerine başbakanın konutunda – Justin yakında Liberal Parti lideri oldu ve 2015 yılında tamamen onun “ilk ev” ailesiyle birlikte taşındı olduğunu hiç şaşırtıcı değil.

Sophie, boşuna Justin’i prensi olarak çağırmadı. Kesinlikle bir taç getirmedi, ama şimdi tüm avantajları ile Kanada’nın First Lady’sidir. Her zaman dünyayı daha iyi için değiştirmek istedi ve bundan sonra kendi sesinin tam hakkı verildi. Birlikte Justin ile o hayır kuruluşları Büyükelçisi, dünya liderleriyle buluştuğu, Parlamento önce görüntülenen ve törenler mültecileri başkanlık ediyor. Ama yararları “Toprak aşağı” bir daha vardır: Örneğin, diplomatik dokunulmazlık, tüm gala onur yerleri ve saygın stilist (bu arada, hatta giysiler Prens Harry Meghan Markle sevgilim) Jessica Marluni hizmetleri. Ve – pervasızca aşık ve başını kaybetmek korkusuyla mektubunu gözardı deli ama çok romantik bir adam sayesinde.

Trudeau ailesi, 7 Temmuz 2017’de Hamburg’daki G20 zirvesinde geldi.
25 Eylül 2017’de Duke ve Düşes Cambridge ile
Donald ve Melania Trump ile bir toplantıda, 11 Ekim 2017
  1. Justin Trudeau ve “ayak parmağı diplomasi”
  2. Yıldız çocuğu: Kanada başbakanının oğlu gibi (tüm genel olarak)
  3. Bunu nasıl yapıyor: 36 yaşındaki Megan Markle neden 35 yaşındaki Keith Middleton’dan daha genç görünüyor?

Fotoğraf: Getty Images