6 receptov na výživu palacinky

Zvyčajne pre tých, ktorí majú strave, je Shrovetide skutočným testom vôle a sily charakteru.

Udržujte od zakázaných palacin s maslom, kyslou smotanou alebo džem, tým ťažšie, čím dlhšie sedíte na zeleru a jogurte. Podporujeme túžbu po zdravom životnom štýle, takže zdieľame recepty na diétne palacinky, ktoré pomôžu nevypnúť zamýšľaný kurz. Ale začať s niekoľkými jednoduchými pravidlami:

 • Pamätajte, že palacinky sú uhľohydrátové jedlo, ktoré je lepšie jesť ráno, ideálne na raňajky.
 • V prípade palaciniek na výživu je najlepšie používať iba bielkoviny z vajec, ktoré sú predzásobené mixérom.
 • Znížiť obsah kalórií v palacinkách môže byť nahradením bežnej múky pre pohánku, ovsené vločky, amarantu, raž alebo ľan. Múka z tvrdej pšenice bude vhodnejšia aj pre palacinky na výživu.
 • Mlieko si vyberie lepšie tuky alebo obsah tuku nie je vyšší ako 3,2%.
 • Pečené palacinky na nových nádobách s dobrou nelepivou vrstvou. To pomôže znížiť spotrebu oleja. Tiež pridáte pár lyžičiek olivového oleja do cesta, môžete zabudnúť na používanie oleja, kým sa proces vypráža.
 • Pamätajte, že náplň by mala byť v súlade s diétnymi kánonmi. Zabudnite na maslo, cukor, džem, kondenzované mlieko alebo tukovú kyslou smotanou. Nahraďte ich syrom s nízkym obsahom tuku alebo tvarohom, zeleninou, rybami, varenými alebo pečenými morskými a kuracými prsiami, čerstvým ovocím. Pre sladkú náplň skúste kombinovať jablká so škoricou a medom, pomaranče s klinčekmi alebo brusnicami s medom. Jablká sa dajú vopred pečať v piecke a pomaranče sa dajú položiť na panvicu s korením.
 • Nepoužívajte kvasnice, sú veľmi kalorické a nevyžadujú sa pre vynikajúce palacinky.

Palacinky z ovsených vločiek

zloženie:

1 polievková lyžica. ovsené vločky, 500 ml. mlieko, 500 ml. voda, 2 lyžičky. cukor, 1 vajcia, soľ

recept:

Osušku ochuťte mliekom, vodou a vločkami. Chladnicu ochlaďte a rozmiešajte ju s miešačom na stav kvapalnej pasty. Potom do zmesi pridajte soľ, cukor, vajce a premiešajte všetky zložky. Smažte palacinky v panvici, olivovo olivovo.

Pančuchy na vode

zloženie:

1 polievková lyžica. odstredené mlieko, 1 polievková lyžica. voda, 1 vajce, 2 lyžice. olivový olej, 150 g múky z tvrdej pšenice, soľ na chuť

recept:

Dôkladne porazte vajcia a, keď pokračujete v porážke, pomaly pridávajte do nej vodu, mlieko, múku a soľ. Zmes dosiahne jednotnú konzistenciu. Olej nalejte a znova premiešajte. Smažte palacinky v panve bez použitia oleja.

Palacinky z otrúb

zloženie:

6 lyžíc mleté ​​ovsené otruby, 4 lyžice. mleté ​​pšeničné otruby, 1 vajce, 1, 5 lyžice. beztukové jogurt, soľ

recept:

Dôkladne porazte vajcia a, keď pokračujete v porážke, pomaly pridávajte kefír, otruby a soľ. Zmes dosiahne jednotnú konzistenciu. Smažte palacinky v panvici, olivovo olivovo.

Palačinky s krupicou

zloženie:

1 polievková lyžica. múka tvrdej pšenice, 1 polievková lyžica. krupica, 6 polievkových lyžíc. odstredené mlieko, 4 veverky kuracieho vajcia, dve polievkové lyžice olivového oleja, soľ

recept:

Mlieko priveďte do varu a nalejte do krupice a nalejte do oleja. Pripravte na pripravenosť, v pohode. Múku premiešajte s bielkovinami a soľou a premiešajte výslednou zmesou manny. Smažte palacinky v panvici, olivovo olivovo.

Palacinky so sódovou vodou

zloženie:

3 vajcia, 2 lyžice. múka tvrdej pšenice, 2 lyžice. odstredené mlieko, 2 lyžice. slaná voda, soľ, 1 polievková lyžica. cukor, 1 lyžička. sóda, 2 lyžice. olivový olej

recept:

Zmiešajte ingrediencie tak, že sterilizujete sódu na poslednú chvíľu. Pečieme palacinky olejovaním panvice tesne pred prvou palacinkou.

Palacinky z vtáčieho čerešňového múka

zloženie:

300 ml. odstredené mlieko, 100 ml kefír, 2 kuracie vajcia, 80 g múky z vtáčieho čerešňa, 100 g múky odrody pevnej pšenice, 2 lyžičky. cukor, 1 lyžička. sódy, soli

recept:

Vejajte cukrom cukor, mlieko, kefír, sódu a soľ. Potom pomaly pridajte vtáčiu čerešňovú múku a múku tvrdej pšenice. Smažte palacinky v panvici, olivovo olivovo.

 1. 7 receptov na palacinky z celého sveta
 2. Sprievodca pre kaviár: čo potrebujete vedieť o hlavnej náplni pre palacinky
 3. Palačinky nie sú ako ostatní: 6 receptov z 6 druhov múky
 4. 10 nezvyčajných faktov o novej prvej americkej pani Melania Trumpovej

Zdroj fotografie: Getty Images