Najlepšie kuchárske knihy, ktoré pomôžu premeniť na kuchárov

Pre mnohých ľudí je proces pretvárania jedla na pripravené jedlo pre chutné jedlá skutočné tajomstvo. Knihy na varenie vám pomôžu: s ich pomocou môžete nielen zvládnuť zručnosti kulinárskeho umenia, ale tiež sa dozvedieť všetko o správnej voľbe výrobkov a funkcií kuchýň sveta.

“Jedlo bez pravidiel. Jednoduché princípy správnej kuchyne »Tamar Adler

Často komplikujeme náš postoj k vareniu. Obávame sa urobiť chybu, usilovať sa o nadmernú dokonalosť, neodchýľujeme sa od jasných pravidiel a pokynov, zabúdame, že hlavnou vecou varenia je inšpirácia. V kuchyni sa stávame tvorcom a doska sa stáva plátnom, na ktorom sa čoskoro objaví nové majstrovské dielo. Táto kniha vám pomôže odhaliť kreatívnu stránku procesu, odstrániť stereotypy a zabudnúť na pochybnosti. Naučíte sa ľahko variť, s radosťou a predstavivosťou, vytvárať chutné a krásne jedlá rýchlo a bez ďalších nákladov.

“Hity sovietskej kuchyne. Podľa GOST a nielen »Elena Khomich

V modernom svete prechádzajú oči z rôznych druhov jedál. Niekedy chcem urobiť niečo jednoduché, domáce, akoby z detstva: rožky, rovnaké ako smažená mama alebo jablkový koláč na recepcii mojej babičky. Takéto jedlo napĺňa dušu príjemnými spomienkami a zvyšuje náladu. Navyše, variť bohatý boršč, vyrezávať voňavé knedle a urobiť najkrajší šalát olivier sa musí naučiť každý sebaobslužný kuchár. V sovietskej kuchyni bolo veľa denných receptov, ktoré chcem robiť vo svojom dennom menu. V tejto knihe je viac ako dvesto jedla tej doby, čo určite vyhovuje vám a vašim blízkym, aby ochutnali.

“Čo Einstein povedal svojmu kuchárovi” Marlene Parrishová, Robert Wolke

Premýšľali ste niekedy o tom, čo sa stane s produktmi skôr, ako sa objavia na našom stole? Prečo sa nám páči nejaký chuť, zatiaľ čo iní nie? A aké kritériá určujú “škodlivosť” a “užitočnosť” jedla? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie dôležité otázky nájdete v tejto knihe. Jeho autor je vedec a deli, vedúci stĺpca v denníku Washington Post, Robert Wolke, hovorí o “vedeckej” strane varenia a zdieľa receptúry, ktoré ilustrujú túto alebo vlastnú časť produktov.

“Slávnosť ľadu a ohňa. Oficiálna kuchárka “Hry trónov” »Sarian Lerer, Chelsea Monroe-Kassel

Samozrejme, táto kuchárska kniha bude primárne priťahovať fanúšikov kníh a série “Hra trónov”, pretože bola vytvorená na základe popisu jedál z kultovej ságy. Okrem jedál uvedených v dielach Georgea Martina tu nájdete autentické stredoveké európske recepty: jednoduché a vydarené, väčšinou z mäsa a zveriny. Pre každý predložený recept existujú dve varianty: klasické a prispôsobené pre moderného kuchára. Tento formát vám umožňuje používať ingrediencie, ktoré môžete ľahko nájsť v obchode, a nemusíte ísť hľadať ničivé a neznáme komponenty.

“365 receptov na každý deň” Julia Vysotskaya

V našom svete všetci žijú v neustálom nedostatku času, často jedia na úteku, nemajú čas pripraviť si plné jedlo doma. Aby sa dostanete príležitosť k jedlu chutné a pestrá, s žiadne peniaze navyše a časové náklady, Julia Vysockij zhromaždila vo svojej knihe “365 receptov na každý deň,” najjednoduchšie a chutné pokrmy, ktoré sa ľahko zmestí do vašej každodennej stravy. Táto kniha vás naučí ušetriť čas pomocou rôznych trikov, využívať dostupné produkty s myšlienkou a variť týždeň dopredu, aby ste vy a vaša rodina doma vždy mala horúcu večeru.

“Pirogovedenie pre začiatočníkov. 60 receptov »Irina Chadeeva

Schopnosť piecť lahodné koláče je neoceniteľnou zručnosťou. Napriek tomu, že je táto časť gastronómia je považovaný za najťažší: pripraviť perfektné cesto nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Krok za krokom inštrukcie uznávanými pirogoveda, lahôdky a blogger Irina Chadeevoy, rovnako ako jeho úžasné a veľmi chutné recepty, budete zvládať jemnosti varenie chutné koláče, koláčiky, sušienky a koláče ľahko as radosťou. Je veľmi dôležité, že kniha nie je len pomôže zvládnuť prípravu pečiva, ale aj naučiť vytvárať nové kombinácie a kombinácie jeho vlastné. Ale je to najdôležitejšia vec variť s radosťou a predstavivosťou!

“Len o najlepších vínach. Nová encyklopédia »

Táto darčeková encyklopédia je zbierkou najužitočnejších a najpriateľnejších článkov o víne. Naučíte sa: história výroby vína, všetky hlavné odrody hrozna a dôležité kategórie vína, regióny, v ktorých sa vyrábajú najlepšie nápoje. Nájdete tu aj veľa praktických rád, ako si vybrať a kúpiť víno, s tým, čo slúži a ako ho ukladať. A ak už ste odborníkom na tento rafinovaný nápoj, budete môcť zhodnotiť exkluzívne informácie o málo známych faktoch o víne. Ako bonus získajú čitatelia: viac ako 500 ilustrácií, mapy 25 významných vínnych regiónov, schémy vysvetľujúce fázy vytvárania vína.

“Cukrárna Biblia” Alexander Seleznev

Alexander Seleznev je hostiteľom programu “Sladké príbehy”, hlavného riaditeľa vlastného cukrárne, víťaza svetového pohára vo varení v Luxembursku a absolútneho šampióna Ruska v cukrárňach. Jeho encyklopédia je určená pre skutočných lásky a gurmánov, ktorí sa chcú stať virtuózom v oblasti dezertov. V knihe sú veľmi jednoduché recepty, ktoré sa môžu začiatočníci ľahko naučiť a naozaj rafinované sladkosti, na prípravu ktorých budete musieť tvrdo pracovať. Tiež, vďaka radu Alexandra, sa naučíte techniky zdobenia cukroviniek, pomocou ktorých vaše sladkosti budú nielen ochutnať dobré, ale aj veľmi pekné.

“Východná hostina s Hakimom Ganievom. Plov je chúlostivá firma »Hakim Ganiyev

Plov je úžasná orientálna jedla s bohatou históriou, ktorá má národnú chuť. Vďaka špeciálnemu súboru korenín a variáciám receptov môže jeho chuť získať úplne odlišné odtiene. Vo svojej knihe expert na východnú kuchyňu Hakim Galiev zhromaždil všetky možné variácie varenia pilaf z celého sveta a vysvetlil jemnosť výberu zložiek a korenia pre toto jedlo. Môžete sa naučiť ako si vybrať správne mäso a ryžu: kľúčové produkty pre pilaf, na ktorých závisí jeho chuť. Okrem toho sa naučíte pochopiť rozdiel medzi azerbajdžanskými, indickými, arabskými a inými odrodami tohto jedla.

“Ssoboyki. My pečieme doma, vezmite si s nami »Julia Vysotskaya

Čo môžete jesť počas prestávky v práci alebo v škole, počas pikniku na prechádzku? Ako hubiť domáce jedlo s maximálnym úžitkom pre telo? Odpovede na tieto otázky nájdete v knihe s pôvodným názvom “Squabbling” od Julie Vysotskej, herečka a jej vlastná kulinárska show. Jazdiarne jedlá sa jednoducho pripravujú a jedlá sa ľahko transportujú. Kúpte si krásny kontajner a inšpirovaný nápadmi v tejto knihe si každý deň vytvorte lahodné jedlá pre seba a vašu rodinu.

Foto: Getty Images, archív tlačových služieb