Akıllı kediler, evcilleştirilmiş vaşak denir.

Kedi cinsleri lynx’e benzer

Bir yerli lynx’e benzer bir cins satın almak istiyorsanız, kedigiller ailesinin temsilcilerinin çeşitli varyantlarını düşünmenizi öneririz. Bu türlerin bir vaşak karakteristik özelliği vardır, ancak kendi aralarında farklıdır.

yerli vaşak
Maine Coon – yerli vaşak benzer bir cins
Fotoğraf: Getty

Yerli vaşak gibi görünen iki kedi türü vardır:

  • bir pixy-bean;
  • Maine Coon.

En yaygın kedi bir piliç fasulyesidir. İnsanlarda, hatırlanması kolay basit bir isme sahiptir – mini-tırıs. İyi gelişmiş kaslara, kulaklara püsküller ve kısa bir kuyruğa sahip bir kedidir. Hayvan son derece iddiasız, herhangi bir hastalığa eğilimli ve dökülmez, bu yüzden uzun ceketinin taranması gerekmez.

Sadece 80’lerde yetiştirilen genç bir ırktır. İlk temsilcisi Pixie adında aldığı alışılmadık bir isim. Kedi, her “pençe” üzerinde parlak “pembe” bir görünüme ve altı parmağa sahipti.

Maine Coon ırkı kedi severler arasında popülerlik kazanmaya başlıyor. Bu hayvanın tuhaflığı onun büyüklüğüdür. Maine coonları dünyanın en büyük kedileri olarak kabul edilir. Bir hayvanın ağırlığı 15 kg’a kadar ulaşabilir. Uzun bir gövdeye, büyük pençelere ve küçük bir kafaya sahipler.

Kedilerin yurtiçi vaşak karakteri

Kedinin karakterinin ana özellikleri pixie-Bob:

  • iyilik;
  • hassasiyet;
  • sakin;
  • ustaya bağlılık.

Bu kediler köpekler gibi sahibine bağlı. Efendilerini ve tüm duygularını hissediyorlar. Hayvan her zaman seninle zor bir zamanda olacak. Yüksek zekaya sahip itaatkar bir kedidir.

Maine Coon’un aşağıdaki karakter özellikleri vardır:

  • iyilik;
  • eğilim;
  • iyi gelişmiş akıl.

Kedi ailesinin bu büyük temsilcileri çok oynak. Yaşam boyunca, ustalarıyla eğlenmek için yılın herhangi bir zamanında hazır olurlar. Bu cinsin sahipleri, Maine Coons’un suya kayıtsız kaldığına dikkat çekiyor. Evcil hayvanlar bununla oynamaktan mutlu olurlar ve bu nedenle çok sık içenlerini çevirirler. Ayrıca, bunlar sahibi ve yakınları uğruna her türlü başarıya hazır olan çok cesur hayvanlar.

Kedilerle, bir vaşak gibi, artan popülerlik kazanıyor. Onlar aile ocaklarının gerçek koruyucuları olacak güzel ve zeki hayvanlar. Hayatı boyunca efendilerine adanacaklar.

Ayrıca konu üzerine: kediler karakal doğurmak