Ak sa ľavá noha pravidelne napučiava, je to možný príznak niekoľkých ochorení

Príčiny opuchu ľavej nohy

Iba lekárske vyšetrenie vám pomôže zistiť, akú vážnu situáciu ovplyvňuje vaše zdravie.

ľavá noha je opuch
Ľavá noha sa môže zhoršiť kvôli tehotenstvu
Foto: Getty

Existuje niekoľko dôvodov pre tento problém:

 1. Stagnačná tekutina sa niekedy vyskytuje v dôsledku dlhšieho sedenia alebo státia na jednom mieste, napríklad v lietadle, vo vozidle alebo vo vlaku.
 2. Kŕčové žily. Vzhľadom k oslabené cievne steny dochádza končatiny opuch sprevádzané bolesťami, modrinami, opuchnuté žily a iných nepríjemných následkov.
 3. Použitie veľkého množstva vody prispieva k vzniku opuchy (lymfedém). Problém je zhoršený alkoholom a soľou, ktoré spomaľujú tekutinu v tele.
 4. Cysta. Noha je tiež opuchnutá v dôsledku prerušenia Bakerovej cysty. Problém sa zhoršuje prítomnosťou osteoporózy. Edém sprevádza bolesť a vnútorné podliatiny.
 5. Renálne zlyhanie. Porušenie obličiek vyvoláva opuch.
 6. Srdcové zlyhanie. Ischemická choroba srdca, ateroskleróza a iné ochorenia vedú k edému ľavej dolnej končatiny. Použitie liekov.
 7. Lymphedém môže byť vyvolaný silnými liekmi. Patria sem lieky na zníženie krvného tlaku, steroidné hormóny a ďalšie.
 8. Tehotenstvo. Ženy majú počas tehotenstva opuchy. Je to spôsobené rastom a tlakom maternice na žilách, ako aj nárastom objemu krvi.
 9. Autoimunitné procesy a alergické reakcie. Choroby môžu byť sprevádzané poškodením kĺbov. To všetko v komplexe vedie k stagnácii tekutiny v končatinách.
 10. Reumatizmus. Ochorenie sa prejavuje porážkou krvných ciev, kĺbov, spojivového tkaniva.
 11. Osteomyelitída. Choroba je sprevádzaná opuchom jedného konca, bolesťou, poruchou motorickej funkcie.
 12. Zápal Erysipelas. Bolestivé škvrny na koži sú sprevádzané lymfedémom končatiny.

Ľavá noha je tiež opuchnutá as problémami s ventilmi hlbokých žíl. A to nie je úplný zoznam problémov, ktoré môže tento príznak naznačovať.

S častým opuchom by ste mali prestať piť alkohol, kávu, čierny čaj, aby ste minimalizovali množstvo soli a koreniny.

Ako zmierniť ochorenie?

Ak sa chcete vyhnúť opuchu z dlhodobého hľadiska alebo sedenia, musíte v tejto situácii pravidelne vstávať a chodiť. Je tiež užitočné, ak je to možné, zvýšiť nohy nad úroveň pasu. Ak je opuch spôsobený chorobami, kompresné pančuchy, ponožky, legíny pomôžu uľahčiť stav. Od nápojov je lepšie prejsť na rastlinné infúzie a čaje, liečivé a obnoviteľné. Napríklad, odvar z listov, brusnice, má mierne močopudné účinky, pomáha znižovať hromadenie tekutiny v nohách.

Ak je opuch spôsobený chorobou, kompresné pančuchy, ponožky, legíny pomôžu uľahčiť stav

Je vzdať kávu a balené ovocné šťavy, je najlepšie prejsť na bylinných tinktúr a čajov, liečebné a regeneračné. Napríklad, odvar z listov, brusnice, má mierne močopudné účinky, pomáha znižovať hromadenie tekutiny v nohách.

Prečítajte si tiež: makeup pre teenagera