Aké sú vlastnosti turmalínového povlaku na vlasovom železe

Čo je turmalínový náter?

Turmalín je poloprírodný minerál. Je odolný voči poveternostným vplyvom, prechladeniu a vykurovaniu. Používa sa v oblasti rádiotechniky, medicíny a kozmetológie. Turmalín zahŕňa zariadenia na starostlivosť o vlasy – sušiče vlasov, žehliace a curlingové žehličky.

turmalínový povlak
Kaderníctvo s turmalínovým náterom je bezpečné a odolné
Foto: Getty

V “čistej” forme turmalín v zariadeniach pre starostlivosť o vlasy sa nenašiel. Rozdrtí sa na jemnú drvinu a aplikuje sa na keramické platne. Vďaka zariadeniu keramickej turmalín “Duo” možno ľahko kĺzať cez vlasy a chrániť ich pred pôsobením vysokých teplôt.

Výhody pokrytia turmalínom vo vlasových prístrojoch

Turmalín eliminuje statickú elektrinu. Vydáva záporné ióny a infračervené lúče a vlasy majú pozitívne ióny. “Plus” na “mínus” poskytuje nulový efekt. Výsledkom je, že vlasy nie sú elektrifikované, nedrží sa na doskách a “nespáli”.

Zariadenia s turmalínovou drvinou sú určené pre každého, najmä pre majiteľov maľovaných, poškodených alebo suchých vlasov. Zachovávajú štruktúru vlasov a robia ich lesklé a hodvábne. Turmalínový povlak tiež udržiava vopred stanovený teplotný režim a rovnomerne rozdeľuje teplotu na celý povrch.

Turmalínová vypadávanie vlasov na vlasy

Hlavnými nevýhodami sú vysoké náklady a malý sortiment. Vyberte si lepšie profesionálne modely zariadení, pretože medzi vzorky pre domáce použitie sú falzifikáty. Kúpte si spotrebiče s reguláciou teploty. Hoci turmalín chráni aj vlasy, ale pre každý typ vlasov potrebujete iné teplo.

V prípade nesprávneho použitia je možné poškodiť vlasy. Z dôvodov patrí nevhodný teplotný režim a neustále používanie. Nezabudnite ani na aplikáciu tepelných ochranných prostriedkov.

Čo iné je dôležité vedieť o turmalíne?

Pre tenké vlasy sú vhodné elektrické spotrebiče so širokými platňami a pre tvrdé vlasy – tenké. Čím širšia doska, tým väčšia časť prameňa môže byť uchopená. V dôsledku toho sa tenké vlasy zahriajú rýchlejšie a menej poškodia. Optimálna teplota je 130-180 ° C.

Tvrdé vlasy treba starostlivejšie spracovať, aby sa stávali hladkými a rovnými. To sa vyrovná s tenkými platňami pri teplote nie vyššej ako 200 ° C. Ak sú vlasy namaľované – dosť 180 ° C.

Pravidlá používania elektrických prístrojov s turmalínom sa neodlišujú od keramiky alebo kovu:

  1. Umývajte vlasy a nanášajte tepelnú ochranu.
  2. Počkajte, kým nevyschnú. V extrémnych prípadoch používajte sušič vlasov.
  3. Skrutku alebo narovnanie suchých vlasov. Nezostávajte na jednom mieste dlho.
  4. Fixujte balenie.

Prečítajte si pokyny. Pri práci s elektrickým spotrebičom by mal opisovať odtieň. Niektoré modely napríklad otočia alebo narovnávajú vlhké aj suché vlasy.

Prečítajte si viac o pokrytí turmalínom pomôže používateľom spätnú väzbu na internete. Opisujú všeobecné informácie, klady a zápory každej značky. Správne nanášanie prístroja pomocou povlaku tohto minerálu si môžete byť istí, že vaše vlasy budú vždy krásne.

Tiež je užitočné vedieť: čo je užitočný včelí vosk na pokožku tváre