Ako opraviť znížené ramená: tipy a cvičenia

ako opraviť znížené ramená
Ako opraviť znížené ramená.
Foto: Getty

Ako opraviť znížené ramená pomocou cvičení

Nevyvážené ramená alebo ich svah smerom nadol sú s najväčšou pravdepodobnosťou znakom sklonu alebo zakrivenia chrbtice. Tento problém čelia ľudia, ktorí sú nútení dlho stráviť sedieť v počítači, či školáci a študenti, ktorí dlho sedia pri stole.

Oprava chyby môže a mala byť, pretože porušenie držania tela ovplyvňuje nielen vzhľad, ale aj prácu vnútorných orgánov. Medzi variantami “zdvíhania” ramien sa sami ospravedlnili:

Dýchacie cvičenia. Často porušovanie držania tela súvisí s rôznymi fyzickými alebo psychickými problémami. Takže napríklad ľudia v depresii dokonca dýchajú iným spôsobom – malými ne-rytmickými dychmi. Správne dýchanie – hlboké a rovnomerné – môže pomôcť držať tela horšie ako fyzické cvičenia;

Dýchajte hlboko, zhlboka dýchajte a uvidíte, ako sa ložisko vyrovná pred vašimi očami. Je to spôsobené vyplnením pľúc so vzduchom, čo spôsobuje rozšírenie hrudníka.

· Starý dobrý “bar”. Toto telesné cvičenie má pozitívny vplyv na chrbticu, tóny svalov. Ak to urobíte systematicky, pomôže to opraviť držanie tela a “zdvihnúť” ramená;

· Klasické cvičenia s činkami. Musia byť vykonané v dvoch fázach: nad vašou hlavou, potiahnutím ruky a stlačením nahor v polohe “sedieť”. Začnite s 10-15 krát denne pre tri prístupy. Najprv použite činku od 2 kg, postupne zvyšujte zaťaženie.

Okrem popísaných cvičení pomáha opraviť držanie tela, uvoľniť spasené svaly chrbta a ramien plávanie. A nemusíte nutne robiť to ďalšie cvičenie, dosť si vychutnať a plávať pre vaše vlastné potešenie.

Tento spôsob uvoľnenia bude užitočný aj pre neurózy a depresie, ktoré sú často dôvodom na zníženie ramien.

Jedno rameno nad druhým: ako to opraviť

Nevyvážené ramená sú prvým znakom skoliózy. Ide o vážnu chorobu, ktorá sa môže prejaviť v mladom veku v podobe zakrivenia držania tela a v staršej – s bolesťou a narušením práce mnohých orgánov. Srdce, pľúca, žalúdok trpia problémami s držaním tela.

Vyliečiť skoliózu bez pomoci špecialistov je veľmi ťažké. Tu potrebujete pomoc osteopat alebo chiropraktik. Ak chcete opraviť držanie tela, môžete použiť špeciálny korzet, ale to nebude opravovať ramená, ale pomôže konsolidovať výsledok a “naučiť” svaly, aby si chrbát rovno.

Všetci sme počuli v našom detstve od príbuzných: “Držte si chrbát rovno!” Dospelí mali pravdu, pretože udržanie zdravého chrbta je jednoduchšie ako bojovať s problémami s chrbticou v dospelosti. Táto inštrukcia by mala byť dodržaná a teraz, čo vás ochráni pred mnohými problémami.

Tiež zaujímavé: opraviť stavce