Ako sa olúpať bodliak

čistenie jesetera pečene
Čistenie pečene bodliaka.
Foto: Getty

Účinok bodliaka na pečeň

Mliečnik bodliakový obsahuje približne 200 biologicky aktívnych zložiek, ktoré obnovujú prirodzené funkcie pečene. Hlavnou aktívnou zložkou je silymarín. Je schopný aktivovať ochranné mechanizmy pečene, tvoriť nové bunky, chrániť pečeň pred toxínmi a voľnými radikálmi.

Ako čistiť pečeň pečene: recepty založené na semenách

Na základe semien sa môže pripraviť hneď niekoľko produktov:

– na prípravu vývaru 2 lyžičky. osivo nalejte 0,5 litra vody. Roztok musí byť varený, kým objem kvapaliny nie je znížený o polovicu. Vydajte výťažok a užívajte 4x denne po jedle na 15-20 ml. Užívajte infúziu mesiac;

– Na výrobu čaju z mliečneho bodliaka je potrebná 1 lyžička. listy alebo semená nalejte 200 ml horúcej vody. Trvajte na suroviny na pol hodinu. Je potrebné piť čaj v malých dúškoch a nutne teplý. Vezmite si ho trikrát denne: ráno, hneď ako sa zobudíte, pol hodiny pred obedom a pred spaním;

– semená bodliaka môžu byť varené so zmiešavačom. Vezmite si ju na ½ lyžičky. 4-5 krát denne. Prášok vypite studenou vodou. Dĺžka trvania kurzu je 40 dní. Ak ho chcete opakovať, urobte dvojtýždňovú prestávku.

– na prevenciu chorôb môžete denne pridávať semená do koktailov a džúsov. Semená môžu byť tiež jednoducho žuť. Majú ostrou chuť a sú rýchlo absorbované telom. Za deň, dosť na pridanie do jedla za 1 lyžičku. semená.

Recepty na čistenie na báze semien mliečneho bodliaka sú najpopulárnejšie a najjednoduchšie.

Ako čistiť pečeňovú pečeň: recept na báze oleja

Do 30 minút. pred jedlom musíte jesť 5 ml oleja. Táto metóda čistenia je pomerne dlhá. V priemere by kurz mal trvať 1,5-2 mesiace.

Purifikácia pečene bodliaka: suspenzia

Približne 70-80 gramov semien musí byť zmiešané v mixéri a zmiešané s rovnakým množstvom mliečneho oleja. Pripravená zmes sa uchováva v chladničke. Vezmite drogu, ktorú potrebujete po jedle trikrát denne, na 1 lyžičku. Na dokončenie celého kurzu je potrebné trikrát pripraviť pozastavenie.

Takéto čistenie je nežiadúce na to, aby sa s depresívnymi stavmi, s ochoreniami kardiovaskulárneho systému, vyskytli prítomnosti kameňov v žlčníku. Predtým, ako začnete čistiť pečeň s bodliakom, odporúčame konzultovať s lekárom.

V ďalšom článku: dostanú tuk z cookies