Ako si vybrať strečovú masť na motúz

masť na motúz
Gély na naťahovanie na motúz
Foto: Getty

Prostriedky na naťahovanie na motúz

Na zlepšenie svalovej práce a minimalizáciu rizík pred tréningom je bežné používať otepľovanie masti. Zvyšujú pohyb krvi, zmierňujú svalové napätie a umožňujú voľný pohyb. Môžete použiť nasledujúce masti:

  • “Finalgon”: dlho známy liek, je pozoruhodné, že nie je žiadny zápach. Ale! Masť je veľmi silná, s nesprávnym dávkovaním je schopná horieť kože zle. Ak máte citlivosť, je lepšie vybrať inú možnosť;

  • “Capsicum”: o niečo slabší, ale stále má silný otepľovací účinok, môže viesť k chemickému popáleniu, ak sa nesprávne používa;

  • “Nikofleks”: mäkké, ale zároveň dobré a hlboké otepľovanie;

  • “Hondralgin”: masť domácej výroby so silným účinkom otepľovania, nezkazí oblečenie.

Pri výbere masti sa riadte podľa typu pleti a požiadajte o radu od trénera: má viac skúseností v tejto oblasti.

Odstránenie napínania po povrazoch

Nehody nie sú poistené nikomu: nepríjemné alebo príliš ostré pohyby počas tréningu môžu viesť k rozťahovaniu. V takýchto prípadoch bude liečba pozostávať z poskytnutia postihnutej končatiny nehybnosti, zmierňovania bolesti, zbavenia opuchov a zápalu. Potom prichádza obdobie obnovy. V tomto prípade sú predpísané liečebné masti. Sú rozdelené do troch typov:

  • prostriedky proti bolesti: zníženie bolesti, sa používajú v prvom rade, môžete použiť napríklad masť “Nikofleks”;

  • ochladzovanie: odstráňte nadýchanosť a znížený svalový tonus – “ben-gay”, mentolová masť;

  • otepľovanie: zlepšiť krvný obeh a podporiť hojenie, nie sú určené ihneď po zranení, kvôli dráždivým účinkom – to je napríklad “apizarthron”, “viprosal”, “finalgon”, “capsoderma”.

Ak chcete zlepšiť krvný obeh a zbaviť sa zápalu, použite resorpčné látky, ako napríklad “heparín” alebo “Doloben”.

Teraz máte predstavu o nástrojoch používaných pri cvičení na motúz. Aby sa zabránilo smutným dôsledkom, vlak, najmä na začiatku, len pod dohľadom trénera. Z nižšie uvedeného videa sa môžete dozvedieť viac o jednej otepľujúcej masti.

Prečítajte si ďalej: masť z tehotných hemoroidov