Červená henna: farbenie tmavých vlasov

Červená henna
Červená henna: aplikácia na tmavé vlny
Foto: Getty

Červená henna na tmavých prameňoch

Pred použitím výrobku musí byť hlava vypraná. Ak boli vlasy predtým farbené syntetickým farbivom alebo boli vyrobené trvalé vlasy, odporúča sa zdržať používania henny. To je spôsobené tým, že prirodzené farbivo pri interakcii s chemikáliami na výstupe môže spôsobiť nepredvídateľný odtieň.

Aby sa zabránilo vysychaniu vlasov, do hennej sa pridávajú živiny. Použité ľanové semienko, lopúch, olivový olej, broskyňové maslo, rovnako ako olej aml. Na rozriedenie hennej, obyčajnej teplej vody, bylinného odvaru, kefíru sa používa. V kyslom prostredí sa farbivo úplne otvorí. Ak produkt zriedime vopred, zakryte filmom a nechajte ho variť na 3-6 hodín, potom sa farba stane tmavšia a hlbšia.

Než začnete maľovať, musíte pripraviť farbu. V závislosti od počiatočnej farby vlasov a požadovaného odtieňa sa vypočíta množstvo farbiva. Pre bohatú medu na tmavých vlasoch môžete vyliečiť len hennu.

Ak je počiatočná farba vlasov tmavo hnedá, blízka čiernej farbe, potom získať krásny čokoládový odtieň mixovať hennu a basma v pomeroch 1/1. Aby ste po zafarbení získali čierne vlasy, musíte zvýšiť množstvo basma.

Zloženie na odlievanie mäkkej medi na tmavých vlasoch:

· Červená henna – balenie, 125 g;

· Basma – tutu, 125 g;

· Kefír mastnej kyseliny – 0,5 litra.

Zmiešajte ingrediencie v nekovovej miske, zakryte potravinovou fóliou a nechajte 1,5-2 hodiny. Potom môžete začať nanášať farbu na vlasy.

Červená henna na čiernych vlasoch: aplikácia

Čisté vlhké vlasy sú rozdelené na niekoľko prameňov – takže farba bude vhodnejšie použiť. Dajte na ruky gumové rukavice, pokožku pozdĺž línie rastu vlasov a namažte uši tukovým krémom. Henna sa aplikuje z koreňov, zatiaľ čo vlasy sú starostlivo česané veľkým hrebeňom. Zvyšok farbiva je rozložený po celej dĺžke vlasov.

Po nanesení farby by mala byť hlava zabalená do hustého celofánu, pokrytého uterákom. Po 1-2 hodinách sa henna premyje vodou. Ak chcete získať menej intenzívnu farbu, môžete použiť šampón. Pri trvalom farbení by sa hlava nemala umývať 3 dni. Počas tejto doby sa farba úplne otvorí a upevní na vlasy.

Po umytí hlavy naneste utišujúci balzam alebo kondicionér. Re-zafarbenie sa vykonáva po 30-35 dňoch.

Henna je farbivo, ktorého aplikácia pomáha obnoviť prírodné krásy vlasom. V kombinácii s prírodnými olejmi, bylinnými odvarmi, kyslými mliečnymi produktmi, vaječnými žĺtkami, farba pomôže obnoviť vlasy.

Je zaujímavé čítať: červeno-červené vlasy