Čo robiť, ak je koža voľná na rukách

zblednutá koža na rukách
Závesná koža
Foto: Getty

Príčiny prehĺbenosti kože

Existuje niekoľko dôvodov pre tento problém. Po prvé, problém môže vzniknúť v súvislosti s ostrým úbytkom hmotnosti, keď tuk zmizne a “extra” kože zostane. Po druhé, prírastok hmotnosti môže tiež slúžiť ako ospravedlnenie pre tento problém.

Avšak najčastejšie sa s vekom stáva suchá koža na rukách. V priebehu času koža stratí svoju elasticitu. Je to spôsobené tým, že produkcia kolagénu a elastínu klesá v tele. Problém sa zhoršuje, ak pokožka nie je dostatočne vlhká.

Ako odstrániť prehĺbenú pokožku na rukách

Riešenie tohto problému rýchlo, bohužiaľ, nebude fungovať. Pri kompetentnom integrovanom prístupe je však problém stále možné zvládnuť. Musíte konať tromi spôsobmi: zmeniť stravu, použiť špeciálnu kozmetiku a vykonať cvičenie pre ruky.

Pokiaľ ide o výživu, musíte sa držať zdravého stravovania. Jedzte trochu, ale často. Vylúčte z menu tuk a smažte, pridajte viac diétneho mäsa, ovocia a zeleniny. Spoľahnite sa na proteínové potraviny a znížte množstvo sacharidov v strave. Pite veľa čistej vody.

Pravidelne používajte hydratačné krémy. Pred použitím ich očistite pokožku čistiacim prostriedkom a po nanesení krému vykonajte dôkladnú masáž problémových oblastí. Pravidelne brať kontrastnú sprchu. To pomôže svaly obnoviť svoj tón.

Cvičenie niekoľkokrát za týždeň. Použite činky s nízkou hmotnosťou (1-3 kg).

• Ohýbajte paže na lakeť pod uhlom 90 ° a potom ich narovite nad hlavou.

• Ohnite a odviažte paže v lakťoch, priveďte ich na hrudník a spustite ich.

• Uchopte jednu činku oboma rukami a zdvihnite ju. Ohnite si ruky a ťahajte činky za hlavou.

• Zdvihnite ruky po stranách a ťahajte ich čo najďalej. Nakreslite malé závažia s činkami najprv dopredu a potom späť. Vykonajte toto cvičenie vo vysokej miere.

Najskôr vykonajte každý cvik 15 krát. Časom, keď budete silnejší, zvýšte počet opakovaní.

Ak prejavíte vytrvalosť, časom sa vaše ruky znovu stanú krásnymi a vhodnými. Po niekoľkých mesiacoch práce na sebe, môžete opäť cítiť slobodne nosiť krátke rukávy oblečenie.

Pozrite sa tiež: kroketový koláč s vlastnými rukami