Je možné odobrať kohútik na krku doma

Ako odstrániť kohútik na krku doma
Ako odstrániť kohútik na krku doma?
Foto: Getty

Prečo sa kohútik objaví na krku?

Vo všeobecnosti je takýto nárast pozorovaný u ľudí, ktorí pracujú v kancelárii, alebo v polovici života za volantom. Ak dlho pracujete na udržaní jednej pozície, dochádza k nadmernému používaniu svalov na krku, čo spôsobuje ukladanie tukových tkanív do krku na siedmom stavci. Ale aj s dostatočne mobilným spôsobom života sa môže objaviť kohútik, čo súvisí so zmenou hormonálneho pozadia s vekom.

Tukové tkanivá sa ukladajú na krk a v dôsledku nervových šokov. Predpokladá sa, že stagnácia energie spôsobená negatívnymi skúsenosťami je často príčinou vzniku “vdovského hrboľa”.

Ako odstrániť kohútik na zadnej strane krku?

Boj s týmto problémom je veľmi doma. Po prvé, musíte sa pokúsiť byť menej nervózni a mať filozofický prístup k problémom. Niekoľko osvedčených spôsobov umožní znížiť a včas odstrániť tento škaredý hrb.

1. Jednoduché nabíjanie je dobrý spôsob, ako sa zbaviť kohútika a posilniť svaly. 10 krát opustiť hlavu hore a dole, ako keby ste povedali “Áno!”, Potom odbočte vpravo a vľavo – “Nie!” A nakoniec – hlava sa nakloní k bokom.

2. Samovasná masáž, ktorá znižuje veľkosť kohútika, zahŕňa zdvihnutie nahor a nadol, bodové brúsenie oblasti ramena a krku, kruhové pohyby okolo krku od zadnej časti hlavy. Pohyby by mali byť jednoduché a opatrné. Ak chcete dosiahnuť viditeľný účinok, masáž sa má vykonať denne po uvoľnenom kúpeli najmenej 15 minút.

3. Stlačte, pre ktoré sa pridajú 3 polievkové lyžice olivového oleja 1/3 šálky terpentínu a octu a jedného kuracieho vajca, počas 20 minút sa nanáša na kohútik. Zmes sa potom premyje vodou.

4. Pokúste sa kombinovať masáž s trepaním pozostávajúcim z pohára ricínového oleja zmiešaného s dvadsať kvapkami propolisovej tinktúry.

A nezabudnite správne vybaviť miesto na spanie výberom tvrdého matraca a malého vankúša. Dávajte pozor aj na postavenie tela pri práci: rovná pozícia pri sedení, nohy sú husto na podlahe, kolená sú ohnuté o 90 stupňov.

Ak uvažujete o tom, ako odstrániť kohútik na krku doma, je čas zmeniť váš životný štýl a venovať väčšiu pozornosť sebe. Správna výživa, dobrá nálada a čerstvý vzduch zmierňujú veľa problémov a pomáhajú znížiť nepríjemný hrboľ na krku.