Najjednoduchšia strava: guma a studená voda

diéta
“Diéta pod kohútikom” sa považuje za najúčinnejšiu.
Foto: ThinkStock

Mnohé dievčatá po novoročných sviatkoch sú veľmi zmätené tým, čo diéta sa rozhodne hodiť niekoľko kilogramov navyše nahromadených počas prázdnin. Špecialisti jednej z najväčších nemeckých kliník našli spôsob, ako rýchlo schudnúť. Vedci objavili dva jednoduché produkty, ktoré môžu znížiť hmotnosť tukov v ľudskom tele pri vysokých nákladoch.

Podľa odborníkov môže studená pitná voda a guma občas zvyšovať účinok akejkoľvek stravy. Podstata stravy je jednoduchá: na to, aby ste schudli, potrebujete piť približne dva litre studenej vody denne pri teplote maximálne 22 stupňov Celzia. V tomto prípade telo vynakladá energiu na ohrev tekutiny, pri ktorej chýbajú kalórie. To je strávil asi 50 kilokalórií.

Pre väčšiu účinnosť vedci odporúčajú piť pol litra vody pred raňajkami a ďalší liter a pol na zvyšok dňa. Ďalším prostriedkom na zníženie hmotnosti je žuvačka. Podľa amerických vedcov žuvačka urýchľuje metabolizmus o 19%. Pri každodennom používaní za mesiac môžete stratiť až 500 gramov tuku.

Medzitým vedci pomenovali desať najviac škodlivých výrobkov vrátane konzervovanej zeleniny a ovocia, klobásy a margarínu. Mimochodom, aby sa zabránilo vzniku nežiaducich libier po prázdninách, mali by ste piť šťavu z granátového jablka. Tento záver urobili vedci z Veľkej Británie.