Nové super-pilulky pre chudnutie

Najlepšie pilulky na chudnutie
Najlepšie pilulky na chudnutie

Tezofenzín pôsobí inhibíciou spätného neurónového zachytenia mediátorov serotonínu, dopamínu a norepinefrínu v mozgových štruktúrach zodpovedných za chuť do jedla. Jeho účinok sa dosiahne potláčaním pocitu hladu a rýchleho nasýtenia pri jedle. Spočiatku bola vypracovaná práca na liečbu Parkinsonovej choroby a Alzheimerovej choroby, ale vedci upozorňovali na jej schopnosť spôsobiť úbytok hmotnosti.

Štúdia, ktorú vedie Arne Astrup (Arne Astrup), zahŕňala 203 pacientov trpiacich obezitou, ktorej priemerná hmotnosť bola len o niečo viac ako sto kilogramov. Všetkým pacientom bola predpísaná diéta, rovnako ako užívanie lieku 1 tableta denne počas 6 mesiacov. Približne rovnaký počet ľudí dostával tesofenzín v jednej z troch dávok alebo placebo.

O šesť mesiacov neskôr sa ukázalo, že účastníci, ktorí dostávali placebo v priemere stratili 2,2 kg. Ľudia, ktorí užívali tesofenzín v dávke 0,25 mg, 0,5 mg a 1,0 mg stratili 6,5 kg, 11,3 kg a 12,8 kg. Posledné dva ukazovatele sú približne dvojnásobné ako účinok dosiahnutý použitím moderných liekov na zníženie hmotnosti sibutramínu a rimonabantu.

V blízkej budúcnosti začnú klinické štúdie fázy III lieku. V prípade, že sú úspešné, liek tezofensin sa môže objaviť na trhu už niekoľko rokov.

zdroj: Mednova s odkazom na Eurekalert!